Zeki Demirkubuz da filmi Hayat’ı Altın Portakal’dan çektiğini açıkladı

Yönetmen Zeki Demirkubuz, son filmi Hayat’ın, 60. Altın Portakal Film Festivali’nde Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yer almayacağını söyledi.

Sosyal medya platformu X üzerinden bir takipçisinin, Demirkubuz’un Hayat filmini festivalden çekeceğine yönelik bildiriye imza atmaması üzerine sorduğu soruyu cevaplayan Zeki Demirkubuz, filmini yarışmadan çektiğini söyledi.

Ünlü yönetmen, Kanun Hükmü filminin festival seçkisine tekrar alınana kadar filmlerini festivalden çekecekleri söyleyen yönetmen ve yapımcıların imzaladığı bildiriye imza atmamasının sebebini, “Canım istemedi” olarak açıkladı.

27 filmin yönetmen ve yapımcıları ortak bildiri imzalamıştı

60. Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne katılan 27 filmin yönetmen ve yapımcıları ortak bildiri imzalamış, “Kanun Hükmü filmi, ulusal belgesel yarışmasındaki yerini alana dek filmlerimizle festivalde yer almayacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz” demişti. Demirkubuz, bildiriye imza atan isimler içerisinde yer almamıştı.

TIKLAYIN | 27 filmin yönetmen ve yapımcılarından ‘Kanun Hükmü’ kararı: Film eklenene kadar Altın Portakal’da yer almayacaklar

“15:30’da filmi yarışmadan çekmiş ve festival yönetimine bildirmiştik”

Demirkubuz’dan bir takipçisinin “Zeki Demirkurbuz’u göremedim listede?” diyerek kendini paylaşımına etiketlemesi üzerine cevap geldi. Demirkubuz, takipçisine “bacım” diye seslenerek, “Sadece canım bildiriye imza atmak istemedi, mevzu bu. Bana fark etmez ama insan harcamak için bu kadar heyecanlı olmayın” dedi.

Demirkubuz paylaşımında, şu ifadeleri kullandı:

“Bacım, yarışmadan çekilmeyen başka filmler varken direkt bana kitlenmişsin. Ayrıca 15:30’da filmi yarışmadan çekmiş ve festival yönetimine bildirmiştik. Sadece canım bildiriye imza atmak istemedi, mevzu bu. Bana fark etmez ama insan harcamak için bu kadar heyecanlı olmayın. Sevgiler.”

Jüri üyeleri de görev bırakmıştı

Daha önce de Kanun Hükmü belgeselinin festival seçkisinden çıkarılmasına tepki olarak jüri üyeleri görev bırakmıştı.

TIKLAYIN | “Kanun Hükmü” belgeselinin Altın Portakal Film Festivali’nin seçkisinden çıkarılmasına tepki olarak jüri üyeleri görev bıraktı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx