Yürek burkan fotoğraf: Aynı sofrada 4 şehit

Terör örgütü PKK’nın saldırısında şehit olan askerlerin, saldırıdan önceki, yakın tarihli video ve fotoğraflarına dair sosyal mecrada yapılan paylaşımlar da yürekleri dağlıyor.

Bu paylaşımlardan biri de bir Instagram hesabından paylaşılan ve 6 şehidimizden 4’ünün yer aldığı bir yemek fotoğrafı oldu.

Yakın zamanda çekildiği anlaşılan fotoğrafta şehitler Teğmen Ramazan Günay, Piyade Uzman Onbaşı İsmail Yazıcı, Piyade Sözleşmeli Er Yasin Karaca ve Piyade Sözleşmeli Er Emre Taşkın’ın birlikte aynı sofrada yemek yedikleri görülüyor.

‘Bir fotoğraf 4 şehit’ notuyla paylaşılan Mehmetçiklerin yemek fotoğrafı paylaşımında, ‘Ey Türk çocuğu, senin ve yurdun için can veren ulu şehitlerini unutma’ mesajı da yer aldı.

KOMUTANINA SON MESAJI

Önceki gün memleketi Kırıkkale’de son yolculuğuna uğurlanan 23 yaşındaki Piyade Sözleşmeli Er Semih Yılmaz’ın daha önce görev yaptığı yerdeki komutanı sosyal medyada duygulandıran bir paylaşım yaptı.

Paylaşımda komutanı, şehit Yılmaz’ın bölgeye gitmek için nasıl can attığını şu sözlerle ifade etti: “Şehidimiz Semih daha önce görev yaptığı yerde benim askerimdi. Birlikte deprem bölgesinde günlerce görev yaptık. Orada yaptığı işten hep gurur duyardı ama sürekli yanıma gelip ‘Komutanım ben bölgeye gitmek istiyorum’ derdi.

Bölgeye gidebilmek için de dilekçesini vermişti. Uzun yapılı bir çocuktu, kolay kolay bir yere sığdıramazdım onu, şimdi tabuta sığdı. Bölgeye gidebilmek için bütün şartlarını zorladı, en sonunda ataması çıktığında koşarak yanıma geldi ‘Komutanım gidiyorum sonunda’ diyerek gülüyordu. Meğerse şehadete gülüyormuş aslanım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir