Nubia Z60 Ultra’nın tasarımı sızdırılan görselle ortaya çıktı

Nubia, amiral gemisi akıllı telefonu Nubia Z60 Ultra’nın 19 Aralık’ta yapılacak olan lansmanı için hazırlıklarını hızlandırıyor. Son yayımlanan tanıtımlar, telefonun dairesel kamera tasarımına dair ipuçları verdi. Şimdi ise yeni bir sızıntı, cihazın estetiğine dair daha detaylı bilgiler sunuyor.

Sızıntıya göre, Nubia Z60 Ultra, Z50 Ultra modeline benzer şekilde çentiksiz bir ekran tasarımına sahip olacak. Bu, ekranın altına yerleştirilmiş bir selfie kamerasını ve her yönden simetrik çerçeveleri mümkün kılıyor. Ayrıca, telefonun düz bir ekrana sahip olduğu da gözlemlenebiliyor.

Telefonun arka yüzeyinde, tüm genişliği kaplayan büyük bir dikdörtgen kamera adası bulunuyor. Kamera modülünün üst yarısı beyaz bir yüzeye sahip ve kapsül tarzı bir tasarımla yerleştirilmiş bir kamera sensörü içeriyor. Sensörün sağında ise bir LED ışık, Nubia logosu ve muhtemelen estetik amaçlı bir kırmızı nokta bulunuyor.

Nubia Z60 Ultra’nın tasarımı sızdırılan görselle ortaya çıktı

Kamera modülünün alt yarısı siyah renkte ve iki kamera sensörü barındırıyor. Bunlardan biri kırmızı bir aksan ile dairesel bir kesimde yer alırken, diğeri dikdörtgen bir kesimde konumlanmış. Sızıntı ayrıca, telefonun çerçevesindeki anten hatlarını ortaya koyarak, cihazın metal bir çerçeveye sahip olacağını doğruluyor. Ek olarak, bildirimleri sessize almak için kullanılabilecek fiziksel bir kaydırıcı düğme bulunuyor. Güç tuşu ve ses düğmesi ise aynı sağ tarafta yer alıyor.

Nubia, yakın zamanda Weibo üzerinden yayımladığı bir tanıtımda, Z60 Ultra’nın etkileyici özelliklere sahip bir 50MP ana sensöre sahip olacağını doğruladı: 1/1.56 inç boyut, f/1.8 diyafram, OIS desteği ve “sekiz telli askı stabilizasyon motoru.”

Dahası, Nubia, Z60 Ultra’nın dünyanın ilk “ana seviye geniş açılı lensine” sahip olacağını iddia ediyor. Bu da, ana kameranın ultra geniş açılı bir lensin yeteneklerine benzer özellikler sunacağını gösteriyor.

Bunun yanı sıra, akıllı telefon yeni Snapdragon 8 Gen 3 işlemciyle güçlendirilecek ve muhtemelen LPDDR5x RAM ve UFS 4.0 depolama ile eşleştirilecek. Telefonun ayrıca ekstra güvenlik için IP68 su ve toz direncine sahip olması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx