Kullanıcılar Twitter (X) Paylaşımlarını Görüntüleyemiyor: Erişim Sorunu Hakkında İlk Açıklamalar Neler?

21 Aralık Perşembe sabah saatlerinden itibaren Twitter (X)’da bir erişim sorunu yaşanıyor. Kullanıcılar Twitter (X) paylaşımlarını görüntüleyemiyor. Kendi profillerinde ve ana sayfaya erişim konusunda sıkıntı yaşıyorlar. Peki sorunun aslı ne? Twitter (X) ne zaman düzelecek?

Kaynak: https://www.reuters.com/technology/so…

Twitter kullanıcıları, son saatlerde hesaplarına ilişkin bilgilere erişimde zorluk çekiyorlar. Gelen raporlara göre, yaklaşık 80 bin kullanıcı, sabah saat 8’den itibaren hesaplarına giriş yapabiliyor.

Ancak kendi paylaşımlarına, başkalarının paylaşımlarına veya diğer bilgilere erişim sağlayamıyorlar. Ana sayfaya erişim sağlamak istediklerine karşılarına bu ekran çıkıyor??

Kullanıcıların çoğunluğu, bu sorunun mobil uygulamada yaşandığını bildiriyor. Diğer yandan platformun web sitesinde de benzer bir durum söz konusu olduğu görüldü.

Reuters sorunun yaşandığı 49 farklı ülkeden kullanıcılar tarafından bildirildiğini açıkladı. Yaşanan bu durumun nedenini öğrenmek isteyenlerin sayısı giderek artıyor ancak henüz bir açıklama yok.

Twitter yetkilileri tarafından konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Kullanıcıların karşılaştığı bir diğer durum ise, hesaplarını yeni oluşturmuş gibi bir bildirim ekranıyla karşılaşmaları.

Bu bildirim ekranında “başka hesapları takip etmeye başladığınızda gönderiler görünecek” ifadesi bulunuyor. Bu durumun, platformda test edilen bir özellikten kaynaklanabileceği düşünülüyor.

Sosyal medyada konu ile ilgili spekülasyonlar ise dünya çapında bir güncelleme yapıldığı ile ilgili. Güncelleme nedeniyle erişim kısıtı yaşandığı söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir