Haluk Levent affetmezse Deniz Akkaya’ya dava açılacak

Ahbap’ın kurucusu Haluk Levent’e yönelik iddialarda bulunan eski manken Deniz Akkaya hakkında 5 ayrı suçtan soruşturma devam ediyor. Hakaret suçundan açılan dosyanın uzlaştırma bürosuna gönderilmesine karar verildi.

2103 yılında Haluk Levent’in kurduğu Ahbap Platformu’na, 6 Şubat depremleri sonrası binlerce kişi bağış yapmış, bu iktidar çevrelerinde rahatsızlık yaratmıştı. Derneğe yapılan bağışlara el konulması çağrısı yapılırken troller Haluk Levent ve Ahbap’ı organize şekilde hedef göstermişti. Haluk Levent’in beraat ettiği suçlamalar gündeme getirilmişti. Ahbap ve Haluk Levent, tehdit edilirken eski manken Deniz Akkaya da Haluk Levent’i hedef almış, geçmişte dolandırıcılıkla suçlandığını iddia etmişti. Deniz Akkaya’nın iddiaları iktidara yakın medyada geniş yer bulmuştu.

Birgün’den Timur Soykan’ın haberine göre, bu iddiaları yalanlayan ve mahkeme kararlarını paylaşan Haluk Levent, Deniz Akkaya hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Deniz Akkaya hakkında “Kamu Kurum ve Kuruluşlarını tahkir ve aşağılama, yanıltıcı bilgiyi alenen yayma, tehdit, hakaret ve iftira” suçlarından soruşturma açmıştı.

Savcılık Deniz Akkaya hakkında ‘hakaret’ suçundan dosyanın uzlaştırma bürosuna gönderilmesine karar verdi. Haluk Levent eğer uzlaşmayı kabul etmezse Deniz Akkaya hakaret suçundan dava açılacak.

Diğer suçlamalardan ise savcılık takipsizlik kararı verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx