Donald Trump, ABD Başkanı Biden’la alay etti: Taklidini yaptı

Gelecek yıl Kasım ayında yapılacak ABD başkanlık seçimleri için adaylar harekete geçti… ABD’nin önceki dönem başkanı olan ve olaylı bir şekilde koltuğunu Demokrat rakibi Joe Biden’a devrettikten sonra sık sık hakkındaki dava süreçleriyle gündeme gelen Donald Trump dün Las Vegas’ta seçmenin karşısına çıktı.

Trump, 80 yaşındaki Joe Biden ile dalga geçerek katılımcıları eğlendirdi. Son haftalarda Joe Biden’ın sağlık durumu ABD kamuoyunda sık sık tartışmaya açılmış ve ABD Başkanı’nın konuşurken çok duraksaması, yönünü bulamaması ve konuları karıştırması anlaşmazlıkalara sebebiyet veriyordu.

Rakibine yönelik çok sert ifadeler kullanan Trump, “İki cümleyi bir araya getiremiyor ama nükleer savaşın sorumluluğu ona veriliyor” dedi. Biden’ın yaptığı konuşmalardan sonra yanına eşi Jill Biden ya da yardımcılarından birinin geldiği ve onu sahneden indirdiğini hatırlatan Trump daha sonra, “Orada bir merdiven görüyorum, şurada da bir merdiven var. Eğer gerekirse bu taraftan aşağıya atlayabilirim sıkıntı olmaz” dedi.

Trump daha sonra sahneden inmeye çalışan ve yönünü bulamayan Biden’ın “sessiz taklidini” yaptı.

ERDOĞAN İLE ORBAN’I KARIŞTIRMIŞTI

Trump geçen hafta gerçekleştirdiği mitingde, Türkiye ve Macaristan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Macaristan Başbakanı Viktor Orban’ı karıştırmıştı.

Trump konuşmasında, “Viktor Orban diye biri var, onu duyanınız var mı? O belki de dünyanın en güçlü liderlerinden biri. O Türkiye’nin lideri” diyen Trump yaptığı hatayı da fark etmedi. Trump daha sonra Orban’ın Rusya ile sınırı olduğunu söyledi. Fakat ne Türkiye’nin ne de Macaristan’ın Rusya ile bir sınırının bulunmaması Trump’ın sözlerinin anlaşılmamasına sebep oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx