Bu 4 Altcoin Güçlü Yükseliyor, İzleme Listelerinde Olmalı!

Kripto dünyasında, çok sayıda uzman kripto piyasasının bir yükseliş döngüsüne girmeye hazır olduğunu tahmin ediyor. Yılın başındaki zorlu ayı döneminin ardından, iyileşen makroekonomik koşullarla desteklenen toparlanma işaretleri ortaya çıktı. Özellikle, kurumsal yatırımcıların kripto varlıklarına artan ilgisi, artan iyimserliği daha da körüklüyor. İyileşen piyasa duyarlılığıyla 4 altcoin etkileyici fiyat artışları kaydetti. Kripto analisti Vahid Karaahmetovic, bu altcoin’lere bir göz atıyor.

İlk altcoin XDC Network (XDC)

XDC Network, Blockchain’lere dağıtılacak merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için bulut tabanlı bir Entegre Geliştirme Ortamı (IDE) olan Chain IDE’nin lansmanını duyurdu. Bunun ardından, 0,1 dolar işaretinin altında işlem gören altcoin, Cuma günü keskin bir yükseliş gösterdi. Bu özelliğin kullanıma girmesi, XDC Network için önemli güncellemelerin yolda olduğunu gösteriyor. Bu da proje etrafında iyimserliğin artmasına neden oluyor. Basın saatine göre XDC, son 24 saat içinde %37’den fazla artışla 0,05747 dolardan el değiştiriyordu.

XDC 1 günlük fiyat grafiği. Kaynak CoinMarketCap

Geçtiğimiz hafta boyunca altcoin, aylık grafiklerde kazandığına benzer şekilde %76’dan fazla yükseldi.

İkinci sırada Stellar (XLM) var

Son haftalarda sürekli olarak yükseliş ivmesi gösteren bir altcoin, ödeme Blockchain ağı Stellar’ın tokeni XLM. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, daha geniş piyasa iyimserliğinin yanı sıra, XLM’nin son kazançlarını öncelikle besleyen belirli bir faktör, Ripple Labs’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa’ya (SEC) karşı kazandığı son yasal zafer. Mahkeme, Ripple’ın halka açık borsalarda XRP satarak menkul kıymetler düzenlemelerini ihlal etmediğine karar verdi. Bu kararı doğal olarak XRP yatırımcıları ve aynı zamanda XLM topluluğu memnuniyetle karşıladı. Zira iki kripto para birimi de benzer hedeflere ve temel teknolojiye sahip. Kararın yayınlandığında XLM’nin fiyatı gün içinde %18’in üzerinde bir artış göstererek 0,16 dolar seviyesine ulaştı.

XLM 1 aylık fiyat grafiği. Kaynak CoinMarketCap

Haftalık grafikte, XLM’nin kazançları yaklaşık %21,33 ve aylık bazda %79’un üzerinde.

Bir diğer yüksele altcoin Chainlink (LINK) oldu

En büyük Blockchain oracle’ı olan Chainlink’in yerel tokenı LINK’in fiyatı 21 Temmuz’da önemli ölçüde yükseldi. Bunda güçlü balina aktivitesinin etkisi oldu. On-chain verilere göre, özellikle 20 Temmuz’da iki kripto balinası, 788.877 LINK token satın almak için 5,72 milyon dolar değerinde 3.146 staked Ethereum (stETH) ve Ethereum (ETH) token takas etti. İlginç bir şekilde, farklı cüzdan adreslerine sahip iki yatırımcı devasa bir token takası gerçekleştirmek için birlikte hareket etti. LINK’i ortalama 7,25 dolar fiyattan satın aldılar. Bu da Chainlink hayranları arasında spekülasyon ve ilgiyi ateşledi. LINK, son 7 günde %14’ün üzerinde, ay içinde ise %41’in üzerinde artış gösterdi.

LINK 1 aylık fiyat grafiği. Kaynak CoinMarketCap

Bu arada, CoinMarketCap’teki popüler kripto topluluğu, LINK’in ayı 7,04 dolardan bitirmesini bekliyor. Bu arada, topluğun Chainlink tahminleri için tarihsel doğruluk oranının %95 olduğunu belirtmek gerekiyor.

Son sırada Maker (MKR) geliyor

MakerDAO ve Maker Protokolü’nün yönetim kripto token’ı MKR de 21 Temmuz’da günlük kazançlar açısından en iyi performans gösteren ilk 4 arasında yer aldı. 16’nın üzerindeki olağanüstü sıçraması, öncelikle risk sermayesi (VC) devleri Andreessen Horowitz (a16z) ve CMS Holdings’in son çabalarına bağlanabilir. Lookonchain’e göre, a16z Coinbase’e önemli sayıda MKR tokenı yatırdı. Muhtemelen varlıkları satmayı planlıyor. Benzer şekilde, özel yatırım firması CMS Holdings de MKR varlıklarını azalttı. Bununla birlikte, tokenin yükselişinden önce, VC yatırımcısı Binance’e yaklaşık 614.000 dolar değerinde MKR yatırdı. MKR, basın saatine göre son bir haftada % 23,71 artışla 1.098 dolardan işlem görüyordu. Altcoin fiyatındaki aylık yükseliş ise %48’in üzerinde.

MKR 1 haftalık fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx