Bağcılarlılar, Sağlıklı Kalp için Yürüdüler

Dünya Kalp Günü sebebiyle Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu. Önce yoğun katılımlı bir yürüyüş gerçekleştirildi. Ardından ise vatandaşlara kalp sağlığı için tüketimi önemli olan kuruyemiş dağıtıldı ve Bağcılar Meydanı’nda katılımcıların oluşturduğu kalp görselinden gökyüzüne 200 adet helyumlu balonlar bırakıldı.

Dünya genelinde kalp rahatsızlıklarına dikkat çekmeyi ve farkındalığı artırmaya hedefleyen Dünya Kalp Günü, 29 Eylül günü gerçekleştirildi. Bağcılar Belediyesi de bu özel günde çok anlamlı bir dizi etkinliğe imza attı. Bu kapsamda ilk olarak Çarşı Caddesi’nde “Kalbim İçin Yürüyorum” adıyla bir yürüyüş organize edildi. Bağcılar Kaymakamı Abdullah Uçgun, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir ve her yaştan ilçe sakininin katıldığı yürüyüş Bağcılar Meydanı’nda sona erdi. Keman dinletisi eşliğinde yürüyen katılımcılar, yol boyunca “Lifli yiyecekler tüketin”, “Tuz, şeker, yağ miktarını azaltın” ve “Günde en az 20 dakika egzersiz yapın” yazılı pankart taşıdı.

Gökyüzüne kırmızı balon bıraktılar

Bağcılar Meydanı’nda toplanan vatandaşlara kalp ve damar hastalıkları konusunda bilgilendirici broşür ve kalp sağlığı için tüketimi önemli olan kuruyemiş ikram edildi. Ayrıca vatandaşlara şeker, tansiyon ve kolesterol ölçümü de yapıldı. Etkinliğin sonunda ise katılımcılar tarafından oluşturulan kalp görselinden gökyüzüne 200 adet helyumlu balonlar bırakıldı.

Bu üç uyarıyı dikkate alın

Rahatsızlıklar olmadan önce alınması gereken önlemlere dikkat çeken Özdemir, “Birincisi alkol, sigara gibi kötü alışkanlıklardan kendimizi arındırmamız geriyor. İkincisi doğru beslenme yöntemleriyle hayatımızı disipline etmemiz gerekiyor. Üçüncüsü ise hayatımızın merkezine sporu almak. Böylece birçok hastalığı bünyemizden uzak tutmuş oluruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx