Vazifeden uzaklaştırılan CHP’li lider: Başımız dik, alnımız ak

Dün İçişleri Bakanlığı kararıyla vazifeden uzaklaştırılan Menderes Belediye Lideri Mustafa Kayalar objektiflerin karşısına geçti. Bakanlığın kararının siyasi olduğunu öne süren Kayalar, “Veremeyeceğimiz hesabımız yok. Başımız dik, alnımız ak” dedi.

İçişleri Bakanlığı kararıyla vazifeden uzaklaştırılan İzmir’in Menderes İlçesi Belediye Lideri CHP’li Mustafa Kayalar kamuoyu açıklaması yaptı.

Menderes Belediyesi’nin önünde yapılan açıklamada, CHP’li İzmir Milletvekilleri Atila Sertel, Kani Beko, Uzman Polat, İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, Efes Selçuk Belediye Lideri Filiz Ceritoğlu Sengel, Gaziemir Belediye Lideri Halil Arda, Foça Belediye Lideri Fatih Gürbüz’le çok sayıda partili Mustafa Kayalar’a takviye verdi.

“KARAR SİYASİ”

İçişleri Bakanlığı’nın hukuksal değil, siyasi bir karar vererek haksızlık yaptığını söyleyen Mustafa Kayalar, “2019 yılında sizlerin iradesi ve takdiriyle geldiğim Menderes Belediye Başkanlığı vazifemden, siyasi çıkarlar uğruna alınan karar doğrultusunda ne yazık ki süreksiz bir müddetle uzaklaştırıldım. Biz, belediye liderleri, bulunduğumuz pozisyon gereği elbette bu türlü durumlarla karşılaşacağız ve kendimizi adalet karşısında adil formda savunacağız” dedi.

“UZAKLAŞTIRMA MÜNASEBETİNİ BİLMİYORUM”

Kayalar, “Pazartesi ortaya atılan savlardan ötürü da vazifemizi yaparak sözümüzü verdik ve adaletin aldığı karar doğrultusunda vazifeye devam etmemiz uygun görüldü. Fakat dün İçişleri Bakanlığı’nın aldığı ve münasebetini bilmediğim bir kararla vazifemden süreksiz müddet uzaklaştırıldım” diye konuştu.

“VEREMEYECEĞİMİZ HESABIMIZ YOK”

Kayalar, şöyle konuştu:

*Bu süreçte kimse kararsızlığa ve ümitsizliğe kapılmasın. Başından beri söylediğim üzere; veremeyeceğimiz hiçbir hesabımız yok. Adalet karşısında her türlü hesap vermeye hazırız. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Başımız dik, alnımız ak.

*Biliyorum ki, bugünler geçecek ve inanıyorum ki, adalet olması gerektiği üzere işleyecek. Bizler de Menderes Belediyesi ailesi olarak çalışma arkadaşlarımızla birlikte sizlere birinci günkü heyecanımız ve isteğimizle hizmet etmeye devam edeceğiz.

Kayalar, bu süreçte kendisine dayanak verenlere de teşekkür etti.

YÜCEL: SORUŞTURMANIN SONUCU BAŞTAN AŞİKÂR MİYDİ?

Menderes Belediye Lideri Mustafa Kayalar’ın, İçişleri Bakanlığı kararıyla misyondan uzaklaştırılmasına Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Vilayet Lideri Deniz Yücel de reaksiyon gösterdi.

CHP İzmir Vilayet Başkanlığı’ndaki bayramlaşma merasiminde konuşan Yücel, “CHP’li liderler her vakit hesap verebilir noktadadır. Hesap vermezse CHP bu adımı atar ve atmıştır da… Örneği var. Verilen açığa alma kararı akıllara şu soruları getiriyor: Bu soruşturma başlamadan sonuç muhakkak miydi” tabirlerini kullandı. Yücel, Kayalar’ın siyaseten alınan kararla açığa alındığını öne sürdü, “CHP’li belediyelerin yıpratılmasına, partimize leke sürülmesine müsaade vermeyeceğiz” diye konuştu.

GÖZALTINA ALINANLARIN TAMAMI HÜR BIRAKILMIŞTI

Menderes Belediyesi’ne yönelik “rüşvet ve yolsuzluk” argümanları üzerine geçtiğimiz pazartesi günü başlatılan operasyon kapsamında 31 kişi gözaltına alınmış, emniyet ve savcılıktaki söz süreçlerin akabinde tamamı hür bırakılmıştı. Mustafa Kayalar’a, yurt dışında çıkış yasağı konulmuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.