Toplumsal konut projesi müracaatları başladı: T.C. kimlik numarasının sonu 0, 2, 4, 6 ve 8 olanlar dikkat! Çabucak başvurun…

Son dakika haberi… Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada 250 bin toplumsal konut projesinin ayrıntılarını açıkladı. Yapılan açıklama sonrası müracaatlar bugün başladı. T.C. kimlik numarasının son hanesine nazaran alımlar yapılıyor. T.C. kimlik numarasının sonu 0, 2, 4, 6 ve 8 olanlar dikkat! Çabucak başvura bilirsiniz! İşte milyonlarca vatandaşın yakından takip ettiği toplumsal konut projesinde son dakika gelişmeleri…

BAŞVURULAR BAŞLADI! BÜYÜK FIRSATI KAÇIRMAYIN

Milyonlarca konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar bu habere odaklandı. Müracaatlar resmen başladı! Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan toplumsal konut projesine müracaatlar bu sabah prestijiyle başladı. T.C. kimlik numarasının sonu 0 olanlar için müracaat süreci başlatıldı. Bahisle ilgili ayrıntıları paylaşan Etraf Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, kısa mühlet içerisinde tam 92 bin kişinin başvurduğunu söyledi.

31 EKİM’DE MÜRACAATLAR SONA ERECEK

Bugün itibariyle başlayan müracaatlar 31 Ekim tarihine kadar sürecek. Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut projesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan projede son müracaat tarihi 31 Ekim. Müracaatların açılmasıyla birlikte vatandaşların ağır mesaisi başladı. Bugün başlayacak müracaatlar için sistemde yoğunluk olmaması ismine TC kimlik numaralarının son sayısına nazaran müracaat tarihi belirlendi. Müracaat bedeli 500 TL olacak.

TC KİMLİK NUMARASININ SON HANESİNE NAZARAN ALIMLAR OLACAK

Yapılan müracaatlar çevrim içi gerçekleştirilirken yoğunluk nedeniyle rastgele bir mahzur olmaması için müracaatlar kademeli olarak alınacak. Müracaatlarda ise TC kimlik numarasının son hanesi temel alınacak. İşte TC kimlik numarasının son hanelerine nazaran müracaat tarihleri;

  • 0 olan vatandaşlar 14 Eylül 2022 Çarşamba,
  • 2 olan vatandaşlar 15 Eylül 2022 Perşembe,
  • 4 olan vatandaşlar 16 Eylül 2022 Cuma,
  • 6 olan vatandaşlar 17 Eylül 2022 Cumartesi,
  • 8 olan vatandaşlar 18 Eylül 2022 Pazar,

19 Eylül 2022 Pazartesi gününden itibaren rastgele bir sınırlama olmaksızın tüm vatandaşlar kelam konusu hizmeti kullanarak müracaatlarını iletebilecektir.

İŞ YERLERİ İÇİN AYLIK ÖDEMELER NE KADAR OLACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut projesiyle, iş yerlerini 350 bin liradan başlayan fiyatlar ve 2 bin 633 liradan başlayan taksitlerle, 120 ay vade ile işçilere ve genç girişimcilere sunacaklarını bildirdi.

ARSALAR İÇİN ÖDEMELER NE KADAR OLACAK?

350-500 metrekarelik emlak: 192 bin 500 lira (1604 lira taksit, 10 yıl vade) Paylı parseller: 112 bin 500 liradan başlayan fiyatlarla (937 liradan başlayan taksit, 10 yıl vade)

BİR YIL İKAMET ŞARTI

TOKİ aracılığıyla inşa edilecek konutlara, proje ili sonları içerisinde en az 1 yıl ikamet eden yahut proje vilayet nüfusuna kayıtlı, kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine ülke sonları içinde tapuda kayıtlı konutları bulunmayan, daha evvel TOKİ aracılığıyla konut satın almamış 18 yaşını doldurmuş Türk vatandaşları müracaat yapabilecek.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.