Tekerlekli Sandalye Basketbol A Ulusal Kadrosu tarihi farkla şampiyon

Avrupa B Ligi Şampiyonası’nın finalinde Letonya’yı tarihi farkla mağlup eden Tekerlekli Sandalye Basketbol A Ulusal Grubu, şampiyon oldu.

Bosna Hersek’te düzenlenen Avrupa B Ligi Şampiyonası’nın finalinde Tekerlekli Sandalye Basketbol A Ulusal Kadrosu, Letonya ile karşı karşıya geldi.

Başkent Saraybosna’da oynanan final uğraşında maçın başından sonuna kadar üstün bir oyun sergileyen ulusallar, alandan 84-34’lük galibiyetle ayrıldı ve şampiyonluğa ulaştı.

Ay-yıldızlı takım, finale yükselerek Avrupa A Ligi’nde uğraş etme hakkı kazanmıştı.

BAKAN KASAPOĞLU’NDAN TEBRİK

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Avrupa B Ligi Şampiyonası’nın finalinde Letonya’yı yenerek şampiyon olan Tekerlekli Sandalye Basketbol A Ulusal Ekibi için tebrik iletisi yayımladı.

Bakan Kasapoğlu, tebrik bildirisinde şu tabirlere yer verdi:

“Bosna Hersek’in başşehri Saraybosna’da düzenlenen Tekerlekli Sandalye Basketbol Avrupa B Ligi Şampiyonası Finali’nde Letonya’yı mağlup ederek şampiyon olan Tekerlekli Sandalye Basketbol A Ulusal Kadromuzu kutluyorum. Elde ettikleri sonuç ve sergiledikleri uğraş ile bizleri sevindiren ulusal atletlerimizin muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.