Tanıştığımız kulise iki yıl sonra evli olarak ilk kez gittik!

Son dönemde yer aldığı dizilerle adını duyuran 22 yaşındaki İpek Filiz Yazıcı, şarkıcı Ufuk Beydemir ile eylül ayında Roma’da nikah masasına oturmuştu.

Tatile gittikleri Roma’da mutluluğa ‘evet’ diyen çift düğünlerini de Fuat Paşa Yalısı’nda yapmıştı.

Özel hayatlarına dair merak edilenleri takipçileriyle paylaşan çift iki yıl sonra ilk kez tanıştıkları yere gitti.

Beydemir çifti fotoğrafın altına; ‘Tanıştığımız kulise iki yıl sonra evli olarak ilk kez gitmişizdir’ notunu düştü.

BİZ BÖYLE TANIŞTIK…

Kimisi hala sürüyor kimisi noktalandı ama onlar aşklarını gözler önünde yaşadı. Peki nasıl tanıştılar? İşte ünlülerin birbirinden ilginç tanışma hikayeleri…

‘Ben bu çocukla evleneceğim’

Oyuncu Selahattin Paşalı, uzun zamandır birliktelik yaşadığı Lara Tümer ile Nisan 2022’de evlenmişti. Temmuz ayında kızları Pera’ya kavuşan çiftten Tümer, takipçilerinden gelen soruları yanıtladı.

Instagram hesabında soru cevap yapan Tümer, bir takipçisinin “Eşinizle nasıl tanıştınız?” sorusunu da yanıtladı. Uzun bir sevgililik süreci yaşayan ikilinin birlikte eğitim aldığı ortaya çıktı.

Lara Tümer tanışma sürecini; “2014 veya 2015 yılıydı, ben oyunculuk eğitimi alıyordum. Selahattin ile de bir dönem aynı sınıfa denk geldik. Selahattin’i gördüğüm an ben bittim! O zaman dedim ki ‘ben bu çocukla evleneceğim’” sözleriyle anlattı.

Burcu Esmersoy ilk kez anlattı: Yanında uyumayayım, horlarım…

Burcu Esmersoy, evlilik hazırlığı yaptığı nişanlısı Nazım Akmandil ile tanışma hikayesini anlattı.

“Bir sabah 8.15 uçağıyla Berlin’e uçarken, bomboş bir uçakta 2A ve 2B’ye oturduk biz. Boş uçakta yan yana! Uçak kalkmadan uyurum ben, yorucu bir tempoda çalıştığım için hep uyurum ben. Dikine uyuyabilen bir insanım, ne kadar hoş bir çocuk onun yanında uyumayayım şimdi horlarım ben diye, başka yere oturdum. Uçak indi, uçaktan indik, pasaport kuyruğuyla karşılaştım, 1 saat 45 dakika! O kuyrukta 2 tane Türk, konuşmaya başladık. Hikayeyi kimse bilmiyor, ilk kez anlatıyorum”

‘EVLENMEK İSTİYORUM’

Sercan Yıldırım, eşi Nihan Yönel ile tanışma hikayesini konuk olduğu programda anlattı:

“Kardeşimin arkadaşı kafe açmıştı. Oraya gittiğimizde arabasından inerken gördüm. Aura’sından etkilendim. Çaktırmadan fotoğrafını çekip mekan sahibine gönderdim. ‘İlkokul arkadaşım, uzaktan da akrabam’ dedi. ‘Akraban olsun olmasın evlenmek istiyorum’ dedim. 3.5 ay gibi kısa bir sürede de evlilik kararı aldık”

GÖRÜCÜ USULÜ TANIŞTIK

Sosyal medya fenomeni Duygu Özarslan, basketbolcu eşi Can Maxim Mutaf ile nasıl tanıştıklarını YouTube kanalında anlattı:

“Görücü usulü tanıştık. Ortak bir arkadaşımız ‘Biri var, senden çok hoşlanıyor’ dedi. Beklentim sıfır olduğu için ilgilenmedim. ‘Ya çirkindir ya da salaktır’ dedim. Sonra bir akşam mesaj attı. Ertesi gün buluştuk ve sevgili olduk.”

AİLELERİMİZ TANIŞTIRDI

TRT1’de yayınlanan “Pelin Çift’le İyi Fikir” programına katılan Canan Karatay, canlı yayında eşine ilanıaşk etti.

Karatay, “Eşime yanındayken bile hasret duyuyorum, bizi annelerimiz tanıştırdı” dedi.

İKİ GÜN SONRA EVLENME TEKLİFİ

Yıl 1994… Mehmet Aslantuğ, Arzum Onan’a telefon açtı ve iş teklifinde bulundu. Onan bunu kabul edince de ertesi gün buluştular.

Aslantuğ tanışmalarından iki gün sonra Onan’a evlenme teklif etti. Çift o günden bu yana iyi günde kötü günde birbirlerini hiç yalnız bırakmadı.

‘BEN DE BU KIZI ARIYORDUM’

Yasemin Özilhan ile eşinin tanışması da ilginç. Bir dönemin güzel oyuncusu tanışma hikâyelerini şöyle anlatmıştı:

“İzzet bir dönem işleri için Moskova’da yaşamış. Şirket, lojmanında küçük bir daire vermişler. Küçük de bir televizyonu varmış ve orada benim 3-4 bölüm yayımlanan ‘Aşk Oyunu’ dizimi izliyormuş. Karıncalı karıncalı… Beni görüp beğenmiş. Çevresine sormuş ‘Nasıl ulaşabilirim’ diye, ortak tanıdık çıkmamış. Dizi kalkınca ben ‘Doktorlar’ kadrosuna girdim. İzzet de izin gününde İstanbul’a geliyor. Televizyon izlerlerken babası diyor ki ‘Oğlum bak bu ‘Doktorlar’ dizisi bizim hastanede çekiliyor.’ İzzet bakıyor, beni görüyor. ‘Ben de bu kızı arıyordum’ diyor. Ablası Türkan Abla hastanenin genel müdürü. Ertesi gün İzzet hastaneye geliyor ve tanışıyoruz.”

 ‘AKLIM UÇTU’

Gelelim Türkiye’nin bir başka ünlü çiftinin hikayesine. Beren Saat ile nasıl tanıştığını Kenan Doğulu katıldığı bir programda şöyle anlatmıştı:

“Benim evimdeki bir yılbaşı yemeğinde tanıştık. Ortak bir dostumuz sayesinde… Planlanmamış bir buluşmaydı. Beren’i beğenmemek mümkün değil. Hakkında ne zaman konuşulsa onu tanısan da tanımasan da insanı heyecanlandıran bir dünya duruşu var. Ama aklımda öyle bir şey yoktu. Tabii tanıdıktan sonra bambaşka… “
Doğulu, eşiyle tanıştıktan sonra neler hissettiğini de şu cümlelerle ifade etmişti: “Beren’le tanıştığım an ‘âşıklık sistemim’ tamamen çöktü, hatlarım kilitlendi. Aklım uçtu!”

BU AŞK ÇOK KONUŞULDU

Pınar Altuğ ve Yağmur Atacan dizi setinde tanıştı ve aşkları magazin gündemine bomba gibi düştü.

İkili birlikte rol aldıkları İlk Aşk dizisinin setinde birbirlerine aşık oldu. Çift, 2008 yılında evlendi.

4 YILLIK AŞK SONRASI NİKAH

2001’de Miss Turkey güzellik yarışmasına katılan Sedef Avcı ve eşi model Kıvanç Kasabalı’yla bu yarışmada tanıştı.

Ama evlenme kararını hemen almadılar.Çift 4 yıllık bir beraberliğin ardından 2005’te nikah masasına oturdu.

ZATEN EVLENİRİZ…

Tolga Çevik ve eşi Özge ile bir arkadaşlarının mekânında tanışmış.

Tanıştıkları gün aynı masada oturup uzun uzun sohbet etmişler. Ünlü oyuncunun anlattığına göre de sadece yarım saat sonra evlenmeye karar vermişler. Tolga Çevik bu durumu “İnsana öyle bir his geliyor” diye anlatmıştı bir röportajında.Çevik ile Cem Yılmaz’ın kardeşi olan Özge Çevik 2004 yılında evlendi. Flört ettikleri sırada “zaten evleriniz” diye kendi aralarında konuşan çiftin şimdi iki tane çocuğu var

55 YILLIK MUTLULUK

Bir de “şarap gibi” bir aşk öyküsü: Bu öykünün kahramanları Hülya Koçyiğit ve Selim Soydan.

Yeşilçam’ın dört yapraklı yoncasından Hülya Koçyiğit ile eşi Selim Soydan 5 Temmuz 1968’den bu yana evliler. Yani tam 55 yıldır…

Selim Soydan, takım kampı için gittiği Büyükada’da o dönem Yeşilçam’ın en genç, en güzel kadınlarından biri olan Koçyiğit’le karşılaşınca kalbi hızla çarpmaya başlamış. Bir daha da yavaşlamamış! Sıkı bir takip sonucu, ne yapıp edip aklından evliliğin ‘e’si bile geçmeyen Koçyiğit’i nikáh masasına oturmaya razı etmiş. ‘Annen annem, kardeşlerin kardeşlerim olsun. Gel Hülya yuvamızı kuralım’ demiş… Çift; 5 Temmuz 1968’de nikáh masasına oturmuş. Nikâh o kadar kalabalıkmış ki, onlar bile nikáh memurunun karşısına tam bir saat geç çıkmışlar. Sıcak, yapış yapış bir günde, o kalabalığın arasında bile gözleri, elleri birbirini kaybetmemiş. Ve o gün bir kez de tanıklarının önünde söz vermişler ömür boyu beraber olmaya…

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir