Stranger Things 4. sezon bütçesi bölüm başı 30 milyon dolar

Stranger Things 4.sezon bütçesi televizyon tarihine  damga vuracak cinsten. Dokuz bölüm ve iki kısımdan oluşacak olan dizinin dördüncü sezonunda bölüm başı masrafın 30 milyon doları bulduğu ifade ediliyor. Bunun da, Stranger Things’in yeni sezonunun toplam 270 milyon dolarlık bütçe ile televizyon tarihinin en pahalı yapımlarından biri olacağı anlamına geliyor. Stranger Things 4.sezon fragmanı 2 hafta önce yayınlanmıştı.

Stranger Things 4. sezon bütçesi Marvel yapımlarına meydan okuyor

Stranger Things’in yeni sezonunun ne kadar pahalı olduğunu, benzer büyük bütçeli yapımlar ile kıyaslayarak anlayabiliriz. Halo dizisinin bölüm başı masrafı 10 milyon dolar, The Mandaloarian’ın her bölümü yaklaşık 15 milyon dolar, Game of Thrones’un final sezonu bölüm başı 15 milyon dolara mal olmuş. Disney+’ın Marvel dizileri ise bölüm başı 25 milyon dolarlık bütçe ile Stranger Things’e en yakın işler.
Stranger Things 4. sezon bütçesiAncak Stranger Things’in bu dev bütçesi bile, bu Eylül ayında izleyici ile buluşacak olan, televizyon tarihinin en pahalı dizisi Rings of Power’ın bölüm başı 465 milyon dolarlık absürd bütçesi ile yarışamaz. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.