‘Sosyal konut’ müracaatlarında kimlik numarası sınırlaması kalkıyor

Hükümetin ‘sosyal konut’ projesi için e-Devlet üzerinden yaşanabilecek yoğunluğun hizmete erişimi engellememesi için kademeli olarak alınan müracaatlar, 19 Eylül’den itibaren rastgele bir sınırlama olmaksızın yapılabilecek. Ağır iştirakin olduğu toplumsal konutta müracaat sayısı 2 milyonu geçti.

Toplu Konut Yönetimi Başkanlığınca (TOKİ) inşa edilecek ‘İlk Meskenim, Birinci İş Yerim’ toplumsal konut projesine müracaatlar, 14 Eylül’de gece saatlerinde e-Devlet üzerinden başladı.

Başvurular ayrıyeten projelerin bulunduğu vilayetlerdeki Ziraat Bankası ve Halk Bankasının yetkili şubelerinden yapılmaya devam ediyor.

Konut tipleri, ihale yapıldıktan sonra kura ile belirlenecek.

Sosyal konut projesi için e-Devlet üzerinden yaşanabilecek yoğunluğun, hizmete erişimi engellememesi için kademeli alınan müracaatlar kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasının son hanesi “6” olanlar bugün, “8” olanlar ise pazar günü müracaat yapabilecek.

19 Eylül pazartesiden itibaren rastgele bir sınırlama olmaksızın tüm vatandaşlar kelam konusu hizmeti kullanarak müracaatlarını iletebilecek.

Konut tipi 2+1 ve 3+1 ayrımı olmadan, proje bazında müracaat yapılacak. Hak sahiplerinin konut tipleri, ihale yapıldıktan sonra kura ile belirlenecek.

BAŞVURAN KİŞİ SAYISI 2 MİLYONUN ÜZERİNE ÇIKTI

“İlk Konutum Birinci İş Yerim” toplumsal konut projesi için başvuranların sayısı 2 milyon 4 bin 435 oldu.

TOKİ’den alınan bilgiye nazaran, Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut projesine başvuranların sayısı 2 milyonu aştı.

Başvuru sayısı dün saat 17.40 prestijiyle 2 milyon 4 bin 435’e ulaştı. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.