Sedat Peker’den Suriye paylaşımları: Bunca şehidi neden verdik

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker geçtiğimiz cumartesi günü danışmanı Emre Olur’un Twitter hesabı üzerinden paylaşım yaptı. Peker, Suriye politikasıyla kimlerin zengin olduğunu da yazdı.

Peker’in paylaşımı şöyle:

“Zamanın birinde bir ağa bir marabasıyla yolculuk yaparken (yani yanında çalışanla) at büyük tuvaletini yapar. Bizim ağanın canı sıkılmış olacak ki marabasına yani atı süren yardımcısına der ki, eğer atın yaptığı pisliği yani dışkıyı yersen atları da arabayı da sana hediye edecem der. At arabasını süren maraba bunu kabul eder, atın dışkısını yer. Sonra yolculuğa devam ederler.

At arabasını süren maraba düşünür: ‘Ben bu atların yiyeceğini nasıl karşılayacam, at arabasının bakım masraflarını nasıl yapacam?’ Aynı anda ağa da kendi iç dünyasında düşünür: ‘Atlar da gitti araba da gitti.’ Sonra yardımcısına döner der ki: ‘Ben atın yaptığı yeni dışkıyı yiyeyim, atlarla araba tekrar benim olsun.’ Masrafları karşılayamayacağını düşünen maraba yani arabayı süren kişi bu teklifi düşünür ve kabul eder.
Ağa da atların bir sonraki yaptığı dışkıyı yer.

Sanki aralarında yapılan bir anlaşma varmış gibi ölüm sessizliğinde devam ederler. Maraba buna dayanamaz ağaya sorar: ‘Sen gene ağa ben gene maraba, biz bu dışkıları niye yedik usta?’ Bizim Suriye politikamız işte bu hikayeden ibarettir.

Emevi Camisinde namaz kılmayacaksak biz bunca şehidi neden verdik? Bunca Mehmetçik neden şehit oldu? Biz Öztürk ailesi ile Sancak ailesi ve de iktidardaki bazı aileler daha zengin olsun diye mi biz bu bedelleri ödedik?”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.