Şanlıurfa’da yasak aşk yaşadığı adamı tüfekle öldüren bayan: Namusumu temizledim

Dün akşam saatlerinde Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine bağlı Mizaryolu Mahallesi’nde meydana gelen 3 çocuk annesi evli Fatma Yiğit, iddiaya nazaran yaklaşık bir hafta evvel konuttan ayrılarak, yasak aşk yaşadığı ileri sürülen Ferhat Demir ile Şanlıurfa merkezde buluştu.

Fatma Yiğit ile Ferhat Demir, birkaç gün birlikte yaşarken, ortalarında bilinmeyen nedenle tartışma çıktı.

Suruç ilçesine dönen Fatma Yiğit babasının meskenine sığındı. Bir mühlet sonra Fatma Yiğit, Ferhat Demir’i arayıp, buluşmak istediğini söyledi. Suruç ilçesinde bir ortaya gelen Demir ile Yiğit arasında yine tartışma çıktı.

Tartışmanın büyümesiyle Fatma Yiğit, yanında getirdiği av tüfeği ile Ferhat Demir’e ateş açtı. Saçmaların isabet ettiği Demir olay yerinde hayatını kaybederken, Fatma Yiğit ise cesedin başında polisin gelmesini bekledi. Olay anı da etraftakiler tarafından cep telefonu kamerası ile kaydedildi.

“Pişman değilim, namusumu temizledim”

İhbar üzerine bölgeye gelen polis takımları Fatma Yiğit’i gözaltına alarak emniyete götürdü.

Emniyetteki süreçlerin akabinde adliyeye sevk edilen Fatma Yiğit’in savcılık sözünde, pişman olmadığını ve namusunu temizlediğini söyledi öğrenildi.

Yiğit, “Ailemin meskenine gittim. Babam bana ‘ya git kendini öldür ya da o adamı öldür. Namusunu temizle’ dedi. Ben de Ferhat Demir’i aradım Suruç’a gelmesini istedim. O sıra meskende bulunan tüfeği aldım dışarıda Ferhat Demir’i cadde üzerinde bekledim. Ferhat benimle konuştuğu sırada yanımda getirdiğim tüfek ile kendisine ateş açtım. Daha sonra polisi bekledim. Öldürdüğüm için de pişman değilim. Namusumu temizledim” dedi.

Tutuklandı

Fatma Yiğit sözünün akabinde çıkarıldığı mahkemece ‘kasten adam öldürme’ hatasından tutuklanarak cezaevine konuldu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.