Oturma Duruşunuz Kişiliğinizi Açığa Çıkarıyor? İşte Karakter Özelliklerini Söyleyen Kişilik Testi

Bu nedenle, öteki beşerlerle irtibat halindeyken, yalnızca sözlerimizle yaptığımızdan çok daha fazlasını söyleriz. Bu tam olarak ne söylediğimizle ilgili değil, söylerken nasıl hissettiğimizle ilgili. Hislerimiz hakkında konuşmak güç olabilir, bu yüzden hislerimizi çoklukla vücut lisanıyla iletiyoruz.

Bu durum, öbür insanlara, söylediklerimizin altında yatan bir mana olup olmadığını ve onlarla nasıl bağlantı kurduğumuzu netleştirebilir. Bu yüzden her türlü beşerle bağlantı kurarken vücut lisanı kıymetlidir. Vücut lisanı de bize kim olduğumuz ve etrafımızla nasıl bağlantı kurduğumuz hakkında çok şey söyleyebilir. Her zamanki oturma duruşunuz nedir? Oturma duruşunuz kişiliğiniz hakkında çok şey ortaya çıkarabilir. İşte karakter özelliklerini açığa çıkaran o kişilik testi.

SİZ NASIL OTURMAYI TERCİH EDERSİNİZ?

A POZİSYONU

Bu formda oturan beşerler çok yaratıcı ve karizmatiktir. Spontanedirler ve verdikleri kararlar hakkında fazla düşünmezler. Bu durum, orta ara kimi problemlere neden olabilir, lakin doğal çekicilikleri onları sıkıntı bir durumdan kurtarmaya yardımcı olacaktır. Bu beşerler hayatı bir macera olarak görür ve yeni tecrübelere açıktır. Ayrıyeten çok popülerdirler ve basitçe yeni arkadaşlar edinirler, lakin bu alakaların birçok kısa periyodiktir.

B POZİSYONU

Bu konumda oturan bireyler gerçek hayalperestlerdir. Varlıklı bir hayal güçleri vardır ve kendilerini bir hayale kaptırabilirler. Çok empatiktirler ve öbür beşerlerle basitçe irtibat kurabilirler, lakin bu nedenle bazen kendilerini art plana koyarlar. Çok güzel dinleyicilerdir ve kendi hisleriyle güçlü bir formda temas halindedirler.

C POZİSYONU

Bunlar, konsantre olmakta ve hareketsiz oturmakta çok fazla sorun yaşayan kaotik insanlardır. Akılları her vakit hareket halindedir ve ekseriyetle kelamlarının tesirini düşünmeden konuşurlar. Kolay kolay sıkılırlar ve dikkat müddetleri kısadır. En çok uyaranların olduğu süratli bir ortamda parlarlar. Bağlarda de hemen ilgisizleşebilirler ve geri adım atabilecek birine muhtaçlıkları vardır.

D POZİSYONU

Bunlar çoklukla çok akıllı, yeterli rasyonel düşünen insanlardır. Dakik, pak ve düzenlidirler. Konutları çoklukla gıcırtılı pak ve derli topludur ve her şeyin kendine ilişkin bir yeri vardır. Biraz utangaçtırlar ve kendileriyle ilgili her şeyi çabucak ifşa etmezler. Yeniden de çok dürüstler ve dedikodu yapmaktan hoşlanmazlar. Her durumda sakin kalırlar ve bakış açılarını kolaylıkla kaybetmezler.

E POZİSYONU

Bu beşerler çok amaç odaklıdır ve mesleklerine çok kıymet verirler. Kendileri için tezli gayeler belirlemeye ehemmiyet verirler ve daha azıyla yetinmezler. Şahsî seviyede, örneğin sıhhat ve sevgi kelam konusu olduğunda, gayeler belirlemeyi de severler. Kendi görünümleri de dahil olmak üzere her şeyde çok mükemmeliyetçidirler. Bu bazen sahip oldukları şeyleri gözden kaybetmelerine neden olur zira her vakit daha fazlasını isterler.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.