Oğuzhan Özyakup yol ayrımında

Harika Lig’i 59 puanla 6. sırada tamamlayan Beşiktaş, gelecek dönem şampiyon olmak için takım hazırlıklarına şimdiden başladı.

Siyah-beyazlı takım, kadronun orta saha oyuncularından Oğuzhan Özyakup’un ayrılığı ile işe koyuldu.

Oğuzhan Özyakup ile yollar ayrıldı

10 yıldır formasını giydiği siyah-beyazlı gruba veda eden Oğuzhan Özyakup, “19 yaşında bir çocuk olarak kapısından girdiğim, anne sevgisi üzere karşılıksız sevdiğim kulübümden, Beşiktaş ailemden, bugün 29 yaşında olgun bir insan olarak çıkıyorum. Birlikte yaşadığımız ve birbirimize yaşattığımız bütün o özel hisler için çok teşekkür ederim.” kelamlarıyla gruptan ayrıldığını açıklamıştı.

Trabzonspor ve Başakşehir talip

29 yaşındaki orta saha oyuncusu ile Muhteşem Lig’in şampiyon grubu Trabzonspor’un ve ligi 65 puanla 4.sırada tamamlayan Başakşehir’in ilgilendiği öğrenildi.

Feyenoord da istiyor

Talipleri eksilmeyen Oğuzhanı için Hollanda Ligi takımlarında Feyenoord’un da takipte olduğu söz edildi.

İki seçeneği bulunuyor

Şimdi resmi bir açıklama yapmayan eski Beşiktaşlının önünde iki farklı lig seçeneği bulunuyor.

Karar vermekte telaşlı davranmayacak

Beşiktaş’ta oynarken elde ettiği gelirin büyük kısmını Hollanda’da pahalandıran Oğuzhan, gelecek dönem hangi kulüpte oynacağı konusunda sabırsız olmadığını ve uygunca düşündükten sonra karar vereceğini söyledi.

Bu dönem 17 maçta oynadı

Beşiktaş tarihine ismini yazdıran oyuncu, bu dönem siyah beyazlı formayla tüm kulvarlarda 17 resmi maça çıkarken grubuna 1 asist ile katkı sağladı.

5 kupa kazandı

Tıpkı vakitte Beşiktaş mesleği boyunca toplamda 310 karşılaşmada vazife alan oyuncu, 3 Üstün Lig ve 1 Türkiye Kupası ile 1 Üstün Kupa kazanma muvaffakiyet gösterdi.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.