Konseri iptal edilen Aleyna Tilki: Aylardır yaratılan bu baskıya çok üzülüyorum

Türkiye’de aylardır şenlik ve konserlerin çeşitli mazeretlerle iptal edilmesi toplumun yansısını çekerken bir iptal haberi de müzikçi Aleyna Tilki’den geldi. Aleyna Tilki, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda; konserinin iptal edilmesine, “Aylardır iptal olan işlerime, yaratılan baskıya çok üzülüyorum. Benden sahnemi aldığınızda, benim yaşadıklarımı sindirebileceğim bir hayatım olmayacak” diyerek reaksiyon gösterdi.

‘EKİBİMDEKİ 50 KİŞİ AİLESİNE BAKIYOR’

Tilki, paylaşımında şu sözlere yer verdi:

“Çok üzgünüm.. Aylardır iptal olan işlerime, yaratılan baskıya çok üzülüyorum. Çocukluğumdan beri sustuklarımı, yaşadıklarımı sahnede müziklerimle düzgünleştirmek hayattaki tek yolum.. Benden sahnemi aldığınızda, benim yaşadıklarımı sindirebileceğim bir hayatım olmayacak…Ve beni etrafımdakiler dahil herkes üzüyor. Pandemi aslında çok güç bi dönemken, şuan ülkemizde konser yapmak da o kadar sıkıntı ki… Haydi ben konsere ruhen gereksinim duyuyorum. Benim grubumdaki 50 kişi ailesine bakıyor… Hepimizin uygunlaşması için daha çok müziğe, konsere gereksinim var.”

HEDEF GÖSTERİLMİŞTİ

Diyanet-Sen Çorum şube lideri İsmail Şanal, Osmancık Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Pırlanta Pirinç Festivali’nde sahne alacak olan Aleyna Tilki’nin programının iptal edilmesini istemişti.

Kişisel Facebook hesabından yaptığı paylaşımda Diyanet-Sen Şube Lideri Şanal, “İnancına katkı sağlamayan, dini ve ulusal kıymetlerimizi ayaklar altına alan birilerini İlçemizde görmek istemiyoruz” demişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.