Kılıçdaroğlu: Bir kişi karanlıkta kalıyorsa hiçbirimiz aydınlıkta değiliz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, elektriği kesilen vatandaşları ziyaretine devam etti. Ankara Mamak’ta faturasını ödeyemeyen aileye ziyareti sonrası açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “Yaşanan trajedi onların kaderi değil. Bir kişi karanlıkta kalıyorsa hiçbirimiz aydınlıkta değiliz” dedi.

SİYASET 24.04.2022 12:10

Kılıçdaroğlu: Bir kişi karanlıkta kalıyorsa hiçbirimiz aydınlıkta değiliz

Abone Ol google-news

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçim sıkıntıları ve yapılan zamlar sebebiyle elektrik faturalarını ödeyemeyen ailelere ziyaretine devam etti.

Ankara Mamak’a giden Kılıçdaroğlu, ziyareti sonrası yaptığı açıklamada, halkın alım gücünün düştüğüne de dikkat çekti.

Elektriğe yapılan zamları protesto etmek amacıyla faturasını ödemeyen Kılıçdaroğlu, elektriğinin kesilmesinin ardından vatandaşlara ziyarette bulunmaya başladı. 4 aydır elektriksiz olan bir vatandaşın evini ziyaret eden Kılıçdaroğlu bugün Mamak’a gitti.

Beşli çete olarak adlandırdığı iş insanlarına seslenen Kılıçdaroğlu, “Beşli çeteye dünyanın milyarlarını aktarıp elektriği kesiyorsanız o zaman bir sorunumuz var demektir” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğl yaptığı açıklamada şunları söyledi:

‘YAŞANAN TRAJEDİ ONLARIN KADERİ DEĞİL’

“Aileyi dinledim, iki güzel evladı var. Yaşanan trajedi onların kaderi değil. Eğer bu ülkede bir aile elektrik borcunu ödeyemiyorsa bir sorun var demektir. Kimse keyfinden elektrik borcunu ödemiyorum demez. Ya yiyecek ya elektrik borcunu ödeyecek geliri bu kadar sınırlı. Yemeğini yediği zaman elektrik borcunu ödeyemiyor. Türkiye böyle bir trajediyle karşı karşıya. Dünyanın ve Türkiye’nin de değişmesi lazım.

Bir değişime ve birlikte yaşamaya ihtiyacımız var. Huzura ihtiyacımız var. Evlatlarımıza, gençlerimize borcumuz var. Daha güzel bir Türkiye’yi onlar için inşa etmek istiyoruz. Onlara karşı sorumluluğunu bütün siyasetçilerin yerine getirmesi lazım. Böyle bir sorumluluktan hiçbir siyasetçi kaçınamaz.

‘BEŞLİ ÇETE’ VURGUSU

Bu milletin karakteri değişimden yanadır. Değişimin garantisi milletin karakteridir. Değişimi gerçekleştireceğiz. Bu millet zulme karşı kulaklarını tıkamaz, biz birbirimize emanetiz. Birimiz bir zorlukla karşılaşıyorsa hiçbirimiz rahat değiliz. Bir kişi karanlıkta kalıyorsa hiçbirimiz aydınlıkta değiliz.

Elektriği kesip insanları karanlığa mahkûm ediyorsanız, beşli çeteye dünyanın milyarlarını aktarıp elektriği kesiyorsanız o zaman bir sorunumuz var demektir.

Devlet beşli çeteye milyarları aktarmak için değil vatandaşın elektriği kesilmesin diye vardır sosyal devlet. Sosyal devlet, beşli çetelere kaynak aktarıyorsa bir sorunumuz var demektir. Beşli çetelere kaynak aktarmak için değil vatandaşın elektriğini güvence altına almak için sosyal devletin olması lazım.”

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.