Karpuz alma karpuz ek!

AKP’li Yılmazer hayat pahalılığından yakınıp, karpuzun dilimle satıldığını hatırlatan vatandaşa başlıktaki öneriyi sundu. Halk, Yılmazer’e reaksiyon gösterdi.

Yüksek enflasyon, yağan artırımlar milletin belini yeterlice büktü. İktidar daima yeni iktisat modelleri üretiyor. Fakat ekonomik kriz giderek artıyor. AKP’li yöneticiler ise keder yanan vatandaşlara şaşırtan teklifler sunmaya devam ediyor. Bunun son örneğini AKP Ankara Vilayet Lider Yardımcısı Mehmet Yılmazer yaptı.

MELİH GÖKÇEK’İ ÖVDÜ

Yılmazer, Ankara’daki Bağlıca pazarından fotoğraf paylaşarak, “Acaba sayıların düşmesi için bizim ilçe belediyelerimizle Melih Gökçek’in halk pazarları teklifini değerlendirsek mi? Çözerse yeniden AK Parti çözer” dedi. Bir vatandaş da Yılmazer’e “60 yaşındayım. Karpuzun dilimle satışını gördük ya. Bize masal anlatmayın” yanıtını verdi. Yılmazer’in vatandaşa önerisi ise şöyle oldu: “Batıya özeniyordunuz karpuzu eken yerliden değil gidip marketlerden alırsanız bu olur. Ben her sene karpuz ekiyorum mesela.”

‘RABBİM YARDIMCI OLSUN’

Vatandaşlar Yılmazer’in bu bildirisine reaksiyon gösterdi. Bir toplumsal medya kullanıcısı, “Ha sebep karpuzu ekmeyip marketten almamız yani herkes karpuz eksin koyunu köyde kestirelim mazotu dış güçler yükseltiyor ne hoş iş ya, şu adam iktidar partisinin Ankara Vilayet Lider Yardımcısı ey ahali” diyerek AKP’nin geçmiş teklifleri sıraladı. Bir öteki toplumsal medya kullanıcısı ise “Allah’ım sen aklımıza mukayyet ol. Sebebe bak, münasebete bak, vatandaşa verdiği karşılığa bak. Herkesin tarlası, bahçesi imkanı var zati. Rabbim ülkemizin yardımcısı olsun. Bu başla işimiz zor” yorumu yaptı. İletilere dayanak yağdı.

AKP’li Mehmet Yılmazer Pazar yerinden bu fotoğrafı paylaştı.

Cep yakınca, dilim dilim satışı başlatıldı!

Yaz mevsiminin en çok tüketilen meyvelerinden karpuz geçtiğimiz ay kilosu en düşük 15 TL, en yüksek 20 TL’den tezgaha çıktı. Vatandaş en az 200 lira tutan 1 karpuzu alamayınca pazarcı da marketçi de deva aradı. Karpuzu yarım, çeyrek ve dilim dilim satmaya başladı. Dilimi 20 liradan alan vatandaşlar, “Bu günleri de mi görecektik, yazıklar olsun” diyerek isyan etti.

Et almıyorum kuzu kesiyorum

Destici

BBP Genel Lideri Mustafa Destici, ete ve et eserlerine yapılan yüksek artırım sonrası isyan eden vatandaşa şu garip öneriyi sunmuştu: “Ben tasarrufa ehemmiyet veriyorum. Kasaba gidip 100 lira verip et almıyorum. Gidiyorum kuzuyu kestiriyorum, ya da toplu bir hayvanı. Oradan parçalatıp alıyorum. Buna kadar dikkat ediyorum. Buna herkes dikkat edebilir lakin herkes bu imkanı da bulamayabilir, o da farklı mesele…”

Domatesi 2 kilo yerine 2 tane alın

Demirbağ

AKP’li vekil Zülfü Demirbağ, ekonomik kriz tahlili için şöyle demişti: “Ekonomik problem çekebiliriz. Olağan kurallarda bir kilo et yiyorsak yarım kilo yeriz. Domatesi iki kilo yerine iki tane alırız. Kış günü turfanda zerzevatları kullanmak sıhhate yararlı değil.” AKP’li Hüsnüye Erdoğan’da şunları söylemişti: “Doğalgaza artırım gelmiştir fakat küçük mini gelmiştir. Cumhurbaşkanımız, topu alıp, biraz göğsünde yumuşatıyor…”

Aylarca soğan ekmek yiyeceğiz

Aydemir

AKP’li vekil Uğur Aydemir’in ekonomik krizi atlatma formülü ise şöyle olmuştu: “Her vakit şunu söylüyorum, söylemeye de devam edeceğim. Soğan ekmek yiyeceğiz günlerce, aylarca ancak güvenliğimizden asla kimseye taviz vermeyeceğiz. Vatandaşlarımız çok uyanıktır, yola çıkarken kendilerini bir denetim ederler. Hasebiyle şayet cebinde parası yoksa eski yolu kullanır.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.