Karakter Özelliklerinizi Açığa Çıkaran Optik İllüzyon Testi! Birinci Gördüğünüz Yüz Kişiliğinizi Açığa Çıkarıyor

Optik İllüzyon imajında birinci gördüğünüz yüzler, kişiliğiniz hakkında çok şey anlatır: Optik illüzyon, insanların algılama gücünü test eden bir tıp analitik araçtır. Bir objenin, çizimin yahut fotoğrafın akıllara sakinlik veren fotoğrafını yorumlama haliniz, kişiliğiniz hakkında çok şey söylebilir. Fizikî, fizyolojik ve bilişsel yanılsamalar üzere birçok optik yanılsama çeşidi vardır. Pek çok optik illüzyon, ana çizgileriyle belirtilebilecek birkaç saklı detaya sahip oldukları için farklı formlarda yorumlanabilir. Bu türlü zekice bir örnek, beş farklı insanı gösteren bir fotoğrafta görülebilir.

BU OPTİK İLLÜZYON MANZARASINDA TÜM SAKLI YÜZLERİ BULABİLECEK MİSİNİZ?

Yukarıdaki fotoğrafta yaşlı bir adam ve yaşlı bir bayan, fotoğrafın içinde saklı yüzlerle ayrıntı odaklı bir insan olup olmadığınızı anlayabilir. Birinci gördüğünüz yüzün, detaylara dikkat edip etmediğiniz yahut daha büyük resme bakma eğilimi de dahil olmak üzere kişilik özelliklerinizi ortaya çıkardığı söylenir. Öyleyse, her bir algının yorumuna bakalım. Bu Optik İllüzyonda birinci gördüğünüz yüzler kişiliğiniz hakkında çok şey söylüyor.

BU OPTİK İLLÜZYONDA KAÇ TANE YÜZ GÖRDÜNÜZ?

Bu optik illüzyon, kişiliğiniz hakkında kimi enteresan şeyleri belirlemenize yardımcı olur. Ayrıntı odaklı bir insan olup olmadığınızı ortaya çıkarmak için tasarlanan “The Minds Journal” tarafından paylaşılan bu optik illüzyonda beş kişi var. Bu optik illüzyonda görebileceğiniz beş yüz şunlardır:

Yaşlı Bir Bayan ve Yaşlı Adam Resmi
Görüntünün içinde yaşlı bir çift, ön planda bir erkek ve bir bayan zımnidir.
Arka planda öbür bir bayan var.

Resimde birinci gördüğünüz beşerler, ne cins kişilik özelliklerine sahip olduğunuz hakkında çok şey söylüyor.

YAŞLI ÇİFT

İlk evvel yaşlı bir çiftin imgesini fark ettiyseniz, hayata daha geniş bir açıdan bakarsınız ve sizi doğal bir başkan yapan kıymetsiz şeylere takılıp kalmazsınız. Bu tıpkı vakitte stratejik bir düşünür olduğunuzu ve gayelere odaklanabileceğiniz yönetimsel rollerde başarılı olacağınızı da ortaya koymaktadır. Ayrıyeten harika planlama hünerlerine sahipsiniz ve sizi ülkü bir işveren yapan diğerlerini mikro idareyle ilgilenmiyorsunuz.

GENÇ ÇİFT VE DİĞER BİR BAYAN RESMİ

Yaşlı çiftin hızında fötr şapkalı bir bayan ve gitar çalan bir adam ve art planda sağdaki gitaristin gerisinde bir bayan resmi gördüyseniz, o vakit detaylara çok dikkat ediyorsunuz. Bu birebir vakitte insanları ve etrafınızı yakından gözlemleme eğiliminde olduğunuzu ve diğerlerinin sıklıkla gözden kaçıracağı şeyleri fark ettiğinizi de ortaya koyuyor. Ne kadar kıymetsiz görünse de dikkatinizden kaçabilecek birkaç şey var. Ayrıyeten, her şeyi en ince detayına kadar planlamakta çok düzgün olduğunuz ve yüzeysel olmaktansa derinlemesine bilgi sahibi olmayı tercih ettiğiniz manasına gelir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.