İzmir’de 3 kişinin öldüğü komşu vahşetinde yeni gelişme

İzmir’de 10 Haziran’da meydana gelen olayda edinilen bilgiye nazaran, Ali İhsan K. (62), sokak köpeklerini beslediği gerekçesiyle Yahya Köşek (61) ile tartıştı.

Köşek’in sert yanıt vermesi üzerine ikilinin ortasında arbede çıktı. Bu arbedenin akabinde dün Ali İhsan K.’ye ilişkin meskenin önünde tekrar karşılaşan ikili ortasında bir tartışma daha yaşandı. Tartışmanın büyüyerek arbedeye dönüşmesi üzerine, tabancasına davranan Ali İhsan K., Yahya Köşek, eşi Meryem Köşek ve kızı Funda Güçlü’ye tabancayla ateş etti. Ağır yaralanan 3 kişi, etraftakilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen sıhhat grupları tarafından ambulanslarla Ege Üniversitesi Hastanesi ile Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralılar, tabiplerin müdahalesine karşın hayatlarını kaybetti. 3 kişinin cansız vücutları otopsi için İzmir İsimli Tıp Kurumu Morgu’na gönderilirken, polis olayın akabinde Ali İhsan K.’yi hata aleti tabancayla yakalayıp, gözaltına aldı.

“BU YÜZDEN ÖLDÜRDÜM”

Yahya Köşek, Meryem Köşek ve Funda Güçlü’nün cenazeleri, İzmir İsimli Tıp Kurumunda yapılan otopsinin akabinde yakınları tarafından teslim alındı. Cenazeler, kılınan cenaze namazının akabinde Doğançay Mezarlığı’nda defnedildi. Katil zanlısı Ali İhsan K.’nin tabirinde ise, olay esnasında şekerinin yükseldiğini ve neler olduğunu hatırlayamadığını, daha sonra ise, “Köpekler konusunda daha evvel de uyardık. Bizim ufak torunlarımız var köpekler ona saldıracaktı. Uyarmamıza karşın beslemeye devam ettiler. Bu yüzden çıkan tartışmanın akabinde öldürdüm” dediği ileri sürüldü.

TUTUKLU SAYISI 2 OLDU

Öte yandan yaşanan vahşetle ilgili İzmir Vilayet Emniyet Müdürlüğü takımları soruşturmayı derinleştirdi. Olayda görgü şahitlerinin sözü ve bir vatandaş tarafından çekilen imgelerden Mehmet K.’nin kardeşi Ali İhsan K.’ye şarjör verdiği belirlendi. Çalışmalarını bu istikamette ağırlaştıran polis, bir vatandaşın cep telefonuyla çektiği ve o anlara ilişkin olduğu ileri sürülen imgelere ulaştı. Sözler ve imaj üzerine polis takımları, kuşkulu olarak katil zanlısının ağabeyi Mehmet K.’yi de gözaltına aldı. 4 Temmuz’da adliyeye sevk edilen Mehmet K., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.