İktidarın B planı yok, IMF’nin kapısını mı çalacak

CHP Genel Lider Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, “İktidar IMF’nin kapısını çalmak zorunda kalabilir” ihtarında bulundu.

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Lideri Orhan Turan, enflasyon ile gerçek çaba edilmediği ve vaktin daraldığını açıklarken, CHP’nin iktisat kurmayları da iktidarın B planının olmadığını savundu. CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, “Akıl ve bilim dışı bir program uygulandığı için iktisat idaresinin B planı yok. Ortada iktisat idaresi de yok” dedi. CHP Genel Lider Yardımcısı Bülent Kuşoğlu ise, “İktidar IMF’nin kapısını çalmak zorunda kalabilir” ihtarında bulundu. Kuşoğlu SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada “İktidar kendi imkanları ile bir şey yapamıyor. Enflasyonu önleyemiyor ve kaynak bulamıyor. İktidar için B planı da klasik olarak IMF’dir” dedi ve şunları söyledi: “İktidar IMF’ye gitmek istemiyor lakin daha berbat ödünler veriyor. Güç konusunda taviz verdi. Batı tarafından sıkıştırılıyor.

Akif Hamzaçebi

ÇOK MAKÛS ÖDÜNLER VERİYOR

Suriye operasyonu diyor lakin yapamıyor, Kıbrıs’ta da tekrar taviz verecek. AB sürecinden taviz verdi. Ülkenin birliğini beraberliğini de yok ediyorlar. 2008’e kadar IMF ile çalıştılar, bu kadar taviz yoktu. Akkuyu’da da çok ağır ödünler verildi. Putin ile yapılan görüşme de birebir biçimde. Bizim planımız ise demokrasiyi işleterek, yargının bağımsızlığını sağlayarak yatırımcıya  itimat vermek.”

Araba duvara çarpacak tahlil iktidar değişikliği

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, “Bu gidişle otomobil duvara çarpacak. Düşük faiz siyaseti tam bir fiyasko” dedi. CHP İzmir eski Milletvekili, ekonomist Rahmi Aşkın Türeli ise ‘’Geçici tedbirler yararsız. Çok önemli bir ziyan oluştu, tahlil iktidar değişliği” dedi.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.