FSInsight: Bu Altcoin Önümüzdeki 12 Ayda Bitcoin’i Geçebilir!

Bağımsız araştırma şirketi FSInsight, önümüzdeki 12 ay içinde Ethereum’un Bitcoin’i geçeceğini söyledi. Firmanın tahminleri, uzun süredir beklenen “merge” güncellemesi ardından altcoin piyasasında dengelerin değişeceğini öngörüyor.

Ethereum, bir yıl içinde piyasa değerine göre Bitcoin’i geride bırakacak

Araştırma şirketi, Ethereum’un planlanan birleşmesi gerçekleşirse günlük satış baskısının ve ETH ihraç oranının düşeceğini öngörüyor. FSInsight tarafından yapılan yeni analizlere göre, Ethereum’un PoS geçişi, hem token arzını hem de madencilerin satış baskısını azaltacak. Böylece, Ethereum’a Bitcoin’i aşmak için güçlü bir fırsat verecek. Firma analistleri bunun önümüzdeki 12 ay için gerçekleşmesini bekliyor.

Araştırma grubuna göre, merge olarak da bilinen birleşme sona erdiğinde “arz enflasyon oranı düşecek” ve madencilerin satış baskısı “sıfırda donacak”. CMC verilerine göre, Bitcoin’in piyasa değeri şu anda kabaca 456 milyar dolar. Diğer yandan, Ethereum 230 milyar dolar civarında piyasa değerine sahip.

Merge hakkında yanlış bilinenler

Gelişmiş Ethereum ölçeklendirmesinin PoS doğrulama yoluyla etkinleştirileceğine dair yaygın bir yanlış algı var. Ancak bu doğru değil. Çünkü makaleye göre Blockchain’in temel katmanı oldukça maliyetli olmaya devam edecek. FSInsight direktörü Sean Farell’e göre, kilit hedefler daha fazla insanın blok üretimine katılmasını sağlamak. Ayrıca enerji kullanımını %99,9 oranında azaltmak. PoW’dan PoS’a geçiş için planlanan beş yükseltmeden ilkinin Eylül ayında gerçekleşmesi bekleniyor.

Merge tamamlandıktan sonra risk maruziyetlerini azaltmak isteyen yatırımcıların ikincil piyasada bir miktar satış baskısı oluşturması muhtemel. Ancak, FSInsight, ağ yerleştikçe, “deflasyonist bir arzdan kaynaklanan akış dengesizliklerinin inanılmaz derecede yapıcı olma potansiyeline sahip olduğunu belirtti. Rapor, Lido (LDO), Rocket Pool (RPL), Optimism (OP) ve Polygon (MATIC) gibi “merge-adjacent” isimlerin sürece “yüksek beta” maruziyeti için çekici seçenekler olduğunu söylemeye devam etti.

Lider altcoin merge’e hazırlanıyor ilgili protokollerde sorunlar baş gösterdi

Kripto yatırımcıları, Ethereum’un uzun zamandır beklenen teknoloji yükseltmesi olan merge’i sabırsızlıkla bekliyor. Çoğu yatırımcı, olayın sorunsuz geçmesini bekliyor. Ancak, stETH olarak bilinen popüler bir Ethereum (ETH) türevi tokeninin fiyatı, güncelleme öncesinde düşüşe geçti. Enigma’ya göre, Lido protokolünde kitlenen ETH’yi temsil eden stETH ile ETH fiyatı arasında istikrarsızlık başlıyor.

Enigma’nın fiyatlandırma modeli, stETH’yi yıllık %4 getiri sağlayan 1 ETH’lik bir tahvil olarak ele alıyor. Merge başarılı olursa, stETH satın alan bir yatırımcı yılda 1.04 ETH alır. Enigma’nın tahminlerine göre, stETH’nin şu anda 0,973 ETH’de el değiştirmesiyle, fiyat, merge’ün sorunsuz ve zamanında gerçekleşmesi için yalnızca %93,5-93,75’lik bir şans anlamına geliyor. Bu yüzde, birçok piyasa gözlemcisinin beklediğinden daha düşük çünkü tüm kostümlü provalar iyi gitti. Enigma Securities analisti John Freyermuth, “Piyasanın merge’ye yönelik yüksek güveni var” diyor. Uzman daha sonra açıklamalarına şunları ekledi:

Ancak bu risk primi, stake getirisine uyacak şekilde daralıncaya kadar, stETH fiyatı, merge’ün fiyatlandırılmadığı görüşünü destekliyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.