Evvel sağanak, sonra kuvvetli sıcaklar gelecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni haftaya dair hava durumu iddialarını yayınladı. Yayınlanan kestirimlere nazaran pazartesiden itibaren yurdun birçok noktasında sağanak yağış görülecek akabinde hava sıcaklıkları süratle artacak. Yarın İstanbul’da da yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan iddialara nazaran yeni hafta sağanak yağışlarla başlayacak. Yarın yurdun batı kıyıları hariç tüm kentlerinde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor, yağışlar hafta ortasında tesirini yitirecek. Hava sıcaklıklarında süratli bir yükseliş yaşanacak.

BİRÇOK KENT İÇİN YAĞIŞ UYARISI YAPILDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran: Ülkemiz genelinin kesimli ve yer yer çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra Marmara’nın güneybatısı, Batı Akdeniz’in iç kısımları, Dğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz’in iç bölümleri,Edirne, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Muğla, Denizli, Afyonkarahisar, Uşak, Maltya, Ardahan, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis etraflarının kısa müddetli ve lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

Yağışların; gece saatlerinde Osmaniye etrafları, Adana’nın doğu, Kahramanmaraş’ın batı ilçeleri ile Hatay’ın kuzey kıyılarında lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.