Emirhan İlkhan’ın transferinde bilinmeyen gerçekler

Beşiktaş’ın genç oyuncusu Emirhan İlkhan’ın transferinde menajer oyununun yankıları sürüyor. Devre ortasında siyah-beyazlı idarenin Emirhan’ın menajeri Mirsad Türkcan’ı 5 yıllık teklifle masaya davet ettiği ve “Ya 4.5 milyon euro hür kalma hususu olur ya da parasız gider” koşulunun bugünkü sonun başlangıcı olduğu ortaya çıktı.

Genç oyuncunun şimdi 18 yaşında olmasına ve öz kaynaktan yetişmesine karşın mukavelesindeki 4.5 milyon euroluk unsur ile ayrılmak istemesi tartışmaları beraberinde getirdi.

Süreç nasıl gelişti?

Sabah’ın haberine nazaran, yaşananlar şöyle gerçekleşti.

Geçtiğimiz ocak ayında Katar’da Antalyaspor ile oynanan Üstün Kupa finalinde birinci defa alana çıkan Emirhan İlkhan geleceğe yönelik ışık vermişti. Beşiktaş idaresi de Katar dönüşü genç orta saha için menajer Mirsad Türkcan’la masaya oturup 5 yıllık mukavele imzalamak istedi lakin bir maça çıkmış olmasına karşın isteklerin bir anda yükseltilmesi sonrası muahede sağlanamadı.

Emirhan işi menajerine bırakmış

Geride kalan dönemde 11 lig maçında 632 dakika müddet alıp 1 de gol atarken, Emirhan İlkhan ile ilgili yeni dönemde beklentiler büyüktü.

Oyuncu ve menajeri yine masaya davet edildi. Türkcan, “Ya 4.5 milyon Euro özgür kalma unsuru olur ya da gelecek dönem bedavaya gider” kuralını koştu.

Emirhan işi büsbütün menajerine bırakarak mevzulara dahil olmadı. Ne kontrat yenileme ne de Torino sürecinde Beşiktaş’ın elini rahatlatacak bir atakta bulunmadı.

Beşiktaş idaresi tartışmalı geçen toplantıda oyuncu tarafının bu isteğini kabul etti.

Plan tıkır tıkır işledi

4.5 milyon euroluk hür kalma hususu bir sonraki dönem 8.5 milyon euroya çıkacaktı. Lakin menajeri Mirsad Türkcan’ın planı tıkır tıkır işledi.

Haziran ayında oyuncusunu özel antrenörlerle çalışma mazeretiyle Sırbistan’a götüren Türkcan, art planda uzun müddettir Torino ile transfer görüşmeleri yapıyordu.

Gelecek dönemi beklemeden bu işi bitirmek isteyen Türkcan, Beşiktaş’ı 1 yıllık kontratı kalması üzerinden sıkıştırıp hür kalma hususunu mukaveleye istediği kurallarda koydurarak iki taraftan da planladığını kopardı ve oyuncunun Torino’ya transferini tamamladı.

Yönetimden Mirsad Türkcan kararı

Beşiktaş idaresi, yaşanan bu süreç nedeniyle menajer Mirsad Türkcan ile hiçbir biçimde çalışmama kararı aldı.

Başkan Ahmet Işık Çebi, reaksiyonunu “Meydanı boş buldu” diye gösterirken altyapıdaki oyunculardan da ilgili menajerle ilgili direktif verilerek kendisiyle çalışılmaması istendi.

Bu ortada Türkcan’ın Beşiktaş’a getirdiği futbolcular ortasında Kevin-Prince Boateng, Ajdin Hasic, Miralem Pjanic, Mert Günok üzere isimler de yer alıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.