Düğünde şok: Kıymetli ikram ve takı getirene daha çok yemek

Ekonomik kriz sebebiyle düğün masrafları da geçen yıllara oranla katlanarak artarken yakın vakitte gerçekleşen bir düğünde yaşanan dikkat cazibeli bir olay toplumsal medyayı ikiye böldü.

ABD’de bir çift, planladıkları düğünde akıllara sakinlik veren bir uygulamaya imza attı. Toplumsal medyada paylaşılan ve isimleri açıklanmayan çift, davetlilerin getirdiği armağan, takı ve para karşılığında farklı menüler hazırlandığını duyurdu.

Önce Facebook’ta ve daha sonra Reddit’te yayınlanan bilgilendirme notunda, çiftin düğününde getirilen armağanların fiyatlarıyla gerçek orantılı olarak daha lüks ve lezzetli yemeklerin servis edileceği açıklandı.

Çiftin yakınlarına gönderilen davetiyede “yemek ve armağan tarifesi” tartışma yarattı.

Menüde, farklı ikram skalalarına nazaran yemekler bulunuyor. Örneğin 250 dolara kadar maddi kıymeti olan ikram getirenlere kızarmış tavuk ya da balık servis edilirken “gümüş hediye” kategorisinde olan 251 dolar ile 500 dolar ortasında ikram getirenlere biftek ya da somon balığı verileceği açıklandı.

501 dolar ile 1000 dolar ortasında armağan verenlere ise fileminyon ya da ıstakoz sunulacağı açıklanırken platinyum kategorisinden armağan getirenlere yani 1001 ile 2500 dolar ortasında bir ikram getirenlere ise daha çok ıstakoz ve şampanya ikramı sunulacağı kaydedildi.

Sosyal medyada paylaşılan menü toplumsal medyayı ikiye ayırdı. Kimi toplumsal medya kullanıcıları davetliler ortasında bu türlü ayrım yapılmasının uygunsuz olduğunu açıklarken kimi kullanıcılar ise genç ikili hak verdi. Çifti destekleyenler, “Düğünler o kadar değerli oluyor ki bu uygulamaya kızmak çok zor” dedi.

Öte yandan vejetaryenler için de bu menülerin uyarlanabileceği davetiyede belirtildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.