Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan seçim açıklaması: Kazanmak dışında ihtimal yok

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş Vilayet Liderleri Toplantısı’na katıldı.

Erdoğan’ın şu sıralar burada yaptığı konuşmadan öne çıkanlar şöyle:

“Seçim sürecinde her hafta bizim için hazine değerinde. Sahayı sıkı tutmalıyız. Yaz mevsimini en âlâ biçimde kıymetlendirmemiz gerekiyor. Kaygısını anlatmak için başını kaldıran her vatandaşımızın AK Parti teşkilatından birini görmesi için âlâ çalışmalıyız. Muhalefetin her palavrasını anında ifşa edecek bir çalışma biçimi izlemeliyiz. Gündemi tayin eden siyasetin başlıklarını belirleyen hep biz olacağız.

Siyasette her işin başı insan kaynağıdır. Üye sayısı 11 milyonu geçen bir partinin içinde külfete yol açan şahıslar çıkabilir. Bunları çabucak geri plana çekip kendilerinden diğer alanlarda istifade etmeliyiz. AK Parti hakikat insanı bulup onu öne çıkaracak kadar zengindir. Halka doruktan bakan, yaptığı vazifesi imtiyaz gören, telefonuna ulaşılamayan AK Parti yöneticisi olamaz.

“AK PARTİ’NİN MUKADDERATI MİLLETİN KADERİ”

Milli iradenin muhafızı AK Parti’nin yazgısı ile milletin yazgısı etle tırnak üzere içiçe geçmiştir. Hiçbir şahsi menfaat hesabı bu ulvi misyonun önüne geçemez. Bileğini bükmeye vesayetçilerin gücü yetmediği bu partiyi içerden kimsenin yaralamasına müsaade vermeyiz. Her seçim bizim için rövanşı olmayan bir karşılaşma üzeredir. Önümüzdeki kritik sürecin hazırlıklarını yürütüyoruz.

23 MİLYON ÜYE HEDEFİ

Ülkemizin 81 kentinde 85 milyon vatandaşımızın her birine ulaşma, her ulaştığımız insanın da gönlünü kazanma amacıyla seçim gününe kadar çalışacağız. Kazanmak dışında bir ihtimal olmayan bir seçime daha gidiyoruz. 2023 seçim zaferimizin sembolü olacak 23 milyon üye gayesiyle yolumuza devam edeceğiz. Bu bizim için güç değil. 11 milyon üyemiz var. Her üyemiz bir üye sağlarsa seçimden evvel seçimi kazandık demektir.

“BUNLAR MI TERÖRLE GAYRET EDECEK?”

Altılı masa diye milletin önüne konulan yapı sirk çadırına döndü. Masada oturanlar aşikâr altında dolananları ne yapacağız? Geçmişlerini inkar kıymetine o masada oturanları milletimizin vicdanına emanet ettik. Terzi kendi söküğünü dikemez de bunların diktikleri hiçbir sökük baki değil. Bunlar mı terörle gayret harekatlarını yönetecek. Bunlar mı ülkemizin Akdeniz ve Ege’deki çıkarlarını savunacak. Bunlar mı ülkemizi Balkanlar’dan Kafkaslara dört bir yana kurulan tuzaklardan sağ sağlim çıkaracak. Bunlar mı global ekonomik krizi ülkemiz için fırsata çevirecek.

“ENFLASYONU DÜŞÜRECEK OLAN DA BİZİZ”

İnsanlarımızın geçim badiresi olabilir. Bunu biz de tespit ediyoruz. Dünya bir girdaptan geçiyor. İnsanları geçim kasvetinden kurtaracak olan da enflasyonu düşürecek olan da istihdam sağlayacak olan da biziz. AK Parti ile yola devam edilmesini gerektirecek yüzlerce sebep sayabiliriz.

“FED’İN ADIMI SIRADAN BİR OLAY DEĞİL”

Son olarak Fed’in attığı adımı gördünüz. Neden sanki? ABD’de bu türlü bir adımın atılması sıradan bir olay değil. Salgında vakitlice aldığımız önlemler sayesinde hiçbir vatandaşımızı sahipsiz bırakmadık. Vahim manzaraların hiçbiri ülkemizde yaşanmadı.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.