Celine Dion, nörolojik rahatsızlığı nedeniyle tüm konserlerini iptal etti

T24 Dış Haberler

Şarkıcı Celine Dion, yakalandığı nadir görülen nörolojik hastalık “katı kişi sendromu” ile mücadele ederken, 2023 ve 2024’teki tüm konserlerini iptal ettiğini duyurdu.

55 yaşındaki Kanadalı şarkıcı, kendi web sitesinde yayımladığı açıklamasında, “Hepinizi bir kez daha düş kırıklığına uğrattığım için üzgünüm, ama turneye çıkmak kendinizi yüzde 100 hissederken bile zor olabilir. Gücümü geri toplamak için çok uğraşıyorum” dedi. 

Dion, “Konserlerimi ertelemek size adil değil, bu kalbimi kısa da tekrar sahneye çıkmaya hazır olana kadar her şeyi iptal etmek en iyisi. Hepinizin bilmenizi istiyorum ki pes etmiyorum ve sizi tekrar göreceğim günü iple çekiyorum” ifadelerini kullandı.

Dion rahatsızlığını ilk olarak geçen sene Courage Dünya Turu’nun Avrupa ayağını 2023’ün Ağustos ayına ertelediğinde gözyaşlarına hakim olamadığı bir video ile duyurmuştu.

Ünlü şarkıcı açıklamasında, “Ne yazık ki bu spazmlar günlük hayatımın her alanını etkiliyor, bazen yürürken zorlanmama neden oluyor ve ses tellerimi alıştığım şekilde şarkı söylemek için kullanmama izin vermiyor” demişti.

Katı kişi sendromu nedir?

Stiff-person sendromu ya da SPS, kasların giderek sertleşmesine, ağrılı ve zayıflatıcı spazmlara neden olan nörolojik ve otoimmün bir hastalıktır. Daha aşırı formlarda, insanların yürümelerini veya günlük yaşamlarını sürdürmelerini engelleyebilir. Tedavi edilebilir değildir, ancak semptomlar ilaç tedavisi ile yönetilebilir ve hafifletilebilir.

Hastalığın dünyada 1 ila 2 milyon kişiyi etkilediği düşünülüyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir