Brezilya basını: Her an Fenerbahçe’ye imzayı atabilir

Transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe, Lincoln’ün akabinde ikinci bombayı Willian Arao ile patlatmaya hazırlanıyor.

Brezilya basını Flamengo’dan Jorge Jesus’un eski öğrencisi olan Arao ve kulübü ile her hususta muahedeye varıldığını duyurdu. Bu husustaki gelişmeleri dün sayfalarına taşıyan Brezilya basını, Arao’nun eski hocası ile buluşmasın an problemi olduğunu, imzaların atılma etabına geldiğini bildirdi. Flamengo’nun, Brezilya’nın en pahalı ekiplerinden birine sahip olduğu ve bu pahalı takımın içinde Willian Arao’nun seçkin bir yer edindiği belirtilen haberde şu ayrıntılara yer verildi:

FİNANSAL AÇIDAN TATMİN EDİCİ

“Türk grubu, Flamengo idaresi ile yaptığı görüşmelerde, onları şad edecek bir sayıya ulaştı. Arao şu anda Fenerbahçe’den sorumlu Jorge Jesus’la tekrar çalışacak olmaktan memnuniyet duyuyor. Her şey yolunda gidiyor. Türk grubu transferi bitirmeye çok yakın. Bu bilgiyi birinci evvel gazeteci Julio Miguel Neto açıkladı. Hatırlatmakta yarar var ki daha evvel oyuncu için 3 milyon euro (16 milyon Brezilya Doları) teklif edilmişti. Flamengo ise oyuncu için yaklaşık 5 milyon euro (27 milyon Brezilya Doları) istiyor. Oyuncunun 2023 sonuna kadar mukavelesi var. Kırmızı-Siyahlı idaresi tatmin eden bir teklif ortaya çıkarsa satılacak.”

5 GOL VE 2 ASİSTLİK KATKI YAPTI

Haberlerde Flamengo’nun yıldızın zati mukavelesinin bitimine 1 yıl kaldığı için satma yanlısı olduğu da hatırlatıldı. Arao’ya bu türlü bir muahede karşılığında ne kadar fiyat önerildiği konusunda ise bir ayrıntı verilmedi. Defansif orta saha durumundaki oyuncu ön libero, merkez orta saha ve stoper oynayabiliyor. 29 yaşındaki Arao, 2016 yılından beri Flamengo forması giyiyor ve 300’den fazla maç oynadı. Oyuncunun tek handikapı Avrupa’da hiç oynamamış olması. Arao bu dönem Flamengo ile oynadığı 30 maçta 5 gol ve 2 asistlik skor katkısında da bulundu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.