Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist: BTC’lerim Var ve…

Tecrübeli vadeli işlem traderı, Saylor’un Bitcoin hakkındaki yorumunu doğru bulmadı. Peter Brandt, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’u, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in (BTC) enerji ile güvence altına alındığını söylediği için eleştirdi. İşte detaylar…

Bitcoin (BTC) için sıradaki beklentiler

Brandt, Saylor’un yorumunun yalnızca en iyi kripto para varlığının fahiş bir enerji kullanımı olmadan işe yaramaz olduğu anlamında geçerli olduğunu belirtti. Brandt’a göre, Bitcoin ekonomik bir işlev bile sağlamıyor ve şunları ekliyor:

BTC’nin bir şekilde enerji tüketiminden başka bir şey olmadığı büyük bir efsane.

Önde gelen iş zekası firması Saylor’un CEO’sunun her zamanki Bitcoin övgüsünü yaptığını hatırlayın. Saylor, Salı günü Twitter’da “Bitcoin dijital bir emtia çünkü ihraççısı yok. Enerji ile güvence altına alındı” dedi.

Geleneksel finansal uzmanlar Bitcoin’in enerji tüketimini eleştiriyor

Bitcoin’in enerji tüketimi yıllardır önemli bir tartışma konusu oldu. Geleneksel finans uzmanları, işlemleri tamamlamak için gereken muazzam enerji için kripto para birimini eleştirdi. Brandt’ın aynı zamanda geleneksel bir finans uzmanı olarak kabul edildiği göz önüne alındığında, Bitcoin’in enerji tüketimini çarpması şaşırtıcı değil. Brandt, 1975’ten beri sektörde olan deneyimli bir vadeli işlem traderdır.

Bu arada Brandt, son zamanlarda Bitcoin hakkında açık sözlüydü. Tecrübeli vadeli işlem traderı, yakın zamanda, varlık sınıfının serbest düşüşe başladığı dönemde Bitcoin’in 12.700 dolarlık fiyat seviyelerine düşeceğini tahmin etti. İlginç bir şekilde, BTC geçen hafta tekrar 20.000 doların üzerine çıktıktan sonra güç gösterdi. Yazım sırasında, Bitcoin büyük borsalarda 22.639 dolardan işlem görüyor.

Piyasada son durum nedir?

BTC ve diğer altcoin projeleri hafif bir ivme kazanmış durumda.  Bitcoin (BTC) madencilik zorluğu, bir yıldaki en büyük düşüşünü gördü. Madencilerin bu zorlu kripto kışında karlılıklarını artırmalarına yardımcı oldu. Bitcoin madencilik zorluğu veya madencilik ödülleri için rekabet etmenin ne kadar zor olduğunun ölçüsü bugün yüzde 5 düştü. Bu, en son bu yıl Mart ortasında görülen seviye olan 27.69 T’ye düşürdü.

Özellikle, zorluğun bu yüzdeye yakın düştüğü son zaman, zorluğun sadece 13.67 T olduğu 18 Temmuz 2021’di. Bu düşüş, iki hafta önce yaklaşık %28’lik büyük bir düşüşün ardından geldi ve bu, hala ağın tarihindeki en büyük düşüş. En son düzenleme, arka arkaya üçüncü düşüşü işaret ederken, son artış, madencilik zorluğunun şimdiye kadarki en yüksek ikinci seviyeye, 30.28 T’ye ulaştığı Haziran başında %1.29 ile kaydedildi. Tüm zamanların en yüksek seviyesi 31.25 T, mayıs ortasında görülür. Hashrate veya ağın hesaplama gücü, iki hafta önceki zorluk ayarlamasından bu yana düştü. BitInfoCharts.com verilerine göre, bu dönemde 7 günlük hareketli ortalama hash oranı %7’nin üzerinde düştü.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.