Barış Yarkadaş’tan İmamoğlu ile ilgili 7 milyar TL’lik yeni ihale argümanı

İYİ Parti’nin HDP dayanağı ile kazanılan belediyelerden yöntemsiz ihale aldığını öne süren CHP’li eski Milletvekili Barış Yarkadaş’tan bu defa de İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ile ilgili dikkat çeken bir sav geldi.

‘İki ismi ihraç etmek istiyor’

Katıldığı bir televizyon programında İmamoğlu’nun 7 milyar TL’lik paha biçilen Swiss Otel’in yerini satmak istediğini ileri süren Yarkadaş, İmamoğlu’nun buna itiraz eden iki meclis üyesinin disipline verilmesi ve ihraç edilmesi için de harekete geçtiğini söyledi.

“Bu benim onur meselemdir’

Yarkadaş “Dün CHP’li belediye meclis üyeleri Abant’ta bu sorunları tartıştılar. Ekrem Beyefendi önümüzdeki günlerde iki meclis üyesinin disipline verilmesi ve ihraç edilmesini istiyor, bunlar Mehmet Ali Tüysüz ve Özgür Öz. İmamoğlu ‘Bu iki arkadaşın belgesi neden hala açılmadı bu benim onur meselemdir’ diyor. Yaklaşık 7-8 beni meclis üyesi aradı ‘İBB, Beşiktaş Vişnezade Mahallesi’nde 63 bin metrekare üzerine heyeti olan Swiss Otel’in mülkiyetini satmak istiyor’ dediler.” sözlerini kullandı.

Yarkadaş şunları söyledi;

“Ekrem Beyefendi mahkemenin satışını durdurduğu Swiss Otel’in yerini satmak istiyor ve buraya ortalama 7 milyar TL’lik bir bedel biçiliyor. Ekrem Beyefendi bu belgeyi meclise getirdiğinde meclis bunu komiteye havale ediyor ve partiler burası satılabilir diye uzlaşıyorlar. Bugün bu satışa itiraz eden iki kişi uzun bir açıklama yaptı ‘Swiss Otel’in satışını AK Parti periyodunda de gerçek bulmadık, lider değişti diye fikirlerimizden vazgeçecek halimiz yok, İmamoğlu’nun bu halimizden ötürü ihraç edilmemizi kabullenemiyoruz’ dediler”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.