Bakan Özer’den imtihan takvimi açıklaması

Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlikle ilgili eğitim programının ve imtihan takviminin yarın açıklanacağını duyurdu.

Fen Liseleri Yöneticileri Tarih Kültür Medeniyet Şuuru Semineri’ne katılan Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer,  “Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlikle ilgili eğitim programını ve imtihan takvimini tüm kamuoyuyla paylaşacağız” dedi. Bakan Özer, şunları söyledi:

DÜN GECE YÖNETMELİĞİ YAYINLADIK

– 60 yıldan beri bu ülkede eğitim paydaşları tarafından öğretmenlere mahsus bir kanun olması hasreti lisana getirilmiştir. Allah’a şükür bu hasreti dindirmiş olduk. Eğitim tarihimizde birinci kere öğretmenlere mahsus bir kanun gerçekleşti ve birinci kere öğretmenlik bir meslek mesleği haline geldi. Bu eğitim tarihimizin geleceğine yönelik çok değerli bir adımdır.

MEVZUAT AÇISINDAN HİÇBİR EKSİK YOK

– Bugün hoş bir haber daha gerçekleşti. Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun uygulanmasıyla ilgili, adaylık ve meslek sistemiyle ilgili çalışmalarımız tüm paydaşlarımızın görüşlerine açmıştık. Gelen görüşlere son halini vererek yayınlanmak üzere göndermiştik. Dün gece prestijiyle bu yönetmeliğimiz yayınlanmış oldu. Hasebiyle Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun yayınlanmasıyla ilgili mevzuat açısından hiçbir eksiğimiz kalmadı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.