Areda Survey son seçim anketini açıkladı: 2. tipe kalırsa 4 senaryoda kazanan isim belirli

Areda Survey’in 2023 seçimi için yaptığı son anket çarpıcı sonuçlar ortaya koydu. Türkiye genelinde 3 bin 872 kişi ile yapılan anket çalışmasına nazaran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. çeşide kalması halinde tüm adaylara karşı açık orta önde.

ERDOĞAN TÜM ADAYLARA KARŞI KAZANIYOR

Areda Survey’in iştirakçilere yönelttiği “Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa ve aşağıdaki adaylar 2. tipe kalsa hangi adaya oy verirsiniz “ sorusuna gelen cevaplar şu biçimde:

KILIÇDAROĞLU

Cumhurbaşkanlığı seçiminin mümkün ikinci çeşidi senaryosunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun kalması halinde Erdoğan yüzde 47,9 oy alırken, Kılıçdaroğlu yüzde 42,4 alıyor, oy kullanmam/ ikisine de oy vermem diyenlerin oranı ise 9,7.

MERAL AKŞENER

Recep Tayyip Erdoğan ve  Meral Akşener’in ikinci tipe kalması halinde, Erdoğan yüzde 48,3 oy alırken, Akşener yüzde 40 oy alıyor. Oy kullanmam/ ikisine de oy vermem diyenlerin oranı ise 11,7.

MANSUR YAVAŞ

Cumhurbaşkanlığı seçiminin muhtemel ikinci tipi senaryosunda Recep Tayyip Erdoğan ve Mansur Yavaş’ın kalması halinde, Erdoğan yüzde 47,2 oy alırken, Mansur Yavaş yüzde 42,9 oy alıyor. 

EKREM İMAMOĞLU

Recep Tayyip Erdoğan ve Ekrem İmamoğlu kalırsa; Erdoğan yüzde 47,8 oy alırken İmamoğlu yüzde 40,5 oy alıyor.

Metodoloji 

Areda Survey tarafından 01-04 Ağustos 2022 tarihleri ortasında gerçekleştirilen araştırmaya 3 bin 872 kişi katıldı. Araştırma kantitatif araştırma usullerinden CAWI tekniği ile “Areda Survey’in Profil Bazlı Dijital Paneli” kullanılarak gerçekleştirilmiştir. 

KAYNAK: HABER7

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.