Alçak Terör Örgütü Siirt’te Güvenlik Güçlerine Sal…

Siirt’te güvenlik güçlerine uzun namlulularla hain saldırı gerçekleşti. 1 korucu şehit oldu, 1 koruyucu da yaralandı. Şehit Mehmet Babat memleketinde son yolculuğuna uğurlandı.

Siirt’in Pervari’de Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde bulunan Doğan köyü Değirmentaşı üs bölgesine, bölücü eli kanlı terör örgütü (BTÖ) mensupları tarafınca uzun namlulu silahlar ile yapılan alçak saldırı sonucunda üs bölgesinde görevli olan güvenlik korucusu Mehmet Babat şehit oldu ve güvenlik korucusu Sıddık Bulut yaralandı.

Bir grup eli kanlı teröristler tarafından güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlarla saldırı gerçekleşti. 1 korucu şehit oldu, 1 korucu da yaralandı.

OPERASYON BAŞLATILDI

Yaralı ve şehit güvenlik korucuları üs bölgesinden tahliye edilerek, askeri helikopterle Siirt Eğitim ve Araştırması Hastanesi’ne gönderildi. Tedavileri hastanede devam ediyor.

Siirt’te eli kanlı terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi üzerine bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

MEMLEKETİNE UĞURLANDI

Siirt Pervari İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde bulunan Doğan köyü Değirmentaşı Üs Bölgesi, eli kanlı terör örgütü PKK tarafından hedef alındı.

Gerçekleşen hain saldırı sonucu güvenlik korucusu Sıddık Bulut ağır yaralanırken, güvenlik korucusu Mehmet Babat şehit düştü.

40 yaşındaki Mehmet Babat’ın naaşı, Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı’ndaki gerçekleşen törenin sonrasında helikopter ile Siirt’tin Doğan köyüne getirildi.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Vali Osman Hacıbektaşoğlu ve yetkililerin omuz verdiği 10 çocuk babası Şehit Mehmet Babat’ın cenazesi, kılınan cenaze namazının sonrasında köy mezarlığına defnedildi. Vali Hacıbektaşoğlu ve yetkililer, gözyaşı döken şehidin yakınlarını teskin etmeye çalıştı.

Cenaze törenine, şehidin yakınlarının yanı sıra da Şırnak Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ali İhsan Ersoy, Siirt Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Yasin Başbay, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Uğur Ertekin, Pervari Belediye Başkanı Tayyar Özcan, Şirvan Kaymakamı Recep Hasar ve vatandaşlar katıldı.

CUMHURBAŞKANI ERODĞAN’DAN TAZİYE MESAJI

Diğer taraftan ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehit Mehmet Babat’ın ailesine başsağlığı mesajı göndererek taziye dileklerini iletti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir