A Ulusal Bayan Voleybol Ekibi, basın mensuplarıyla buluştu

Hollanda ve Polonya’nın mesken sahipliğinde 23 Eylül-15 Ekim’de düzenlenecek FIVB Dünya Şampiyonası’nda çaba edecek A Ulusal Bayan Voleybol Ekibi, medya gününde basın mensuplarıyla bir ortaya geldi.

Burhan Felek Voleybol Salonu’nda düzenlenen aktifliğe A Ulusal Bayan Kadrosu oyuncuları ile teknik grup katıldı.

Başantrenör Giovanni Guidetti ile kaptan Eda Fazilet Dündar, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Dünya şampiyonasına ve ulusal grubun son durumuna ait konuşan Guidetti, “Çok uzun bir yazın sonunda birçok oyuncu deneyerek ve değiştirerek en güzel 14 kişiyi bulduk ve kadromuzu oluşturduk. Bu süreçte inişler ve çıkışlar yaşandı. Grubun son durumu mayıs başına nazaran çok düzgün. Çok fazla yol katettiğimizi ve düzgün durumda olduğumuzu söyleyebilirim. İtalya’da oynadığımız son turnuvada kadromuzdan çok fazla olumlu geri dönüş aldık. Dünya Voleybol Şampiyonası’na hazırız. En güçlü kümede yer aldığımızı söyleyebilirim. Biri dışında önümüzde kolay maç olmayacak. Şampiyonada her maçı kazanmak için oynayacağız ve maç maç gideceğiz.” tabirlerini kullandı.

Turnuvaya sıkı hazırlandıklarını ve kadroda hoş bir atmosferin bulunduğuna vurgu yapan Eda Fazilet Dündar ise “Eylül sonuna geldiğimizde büyük bir yol katettik. Ekip olarak hazır olduğumuzu düşünüyorum. Hoş bir atmosferimiz var. Kümemiz kuvvetli. Kümeden çıkmak istiyoruz. Dünya Şampiyonası bizim için güçlü geçecek fakat buna hazırız. İçimizde hoş bir heyecan var. Maç maç gideceğiz ve yalnızca bir sonraki rakibi düşünerek hareket edeceğiz. Hoş şeyler başarmak istiyoruz. Hazır olduğumuzu biliyoruz ve bunun şuuruyla gideceğiz. Oynadığımız son turnuva, öz inanç manasında bize çok katkı sağladı ve grup olarak da düzgün bir performans sergiledik. Halkımızın takviyesiyle uygun bir turnuva geçireceğimize inanıyoruz.” diye konuştu.

Medya günü, basın mensuplarının oyuncularla yaptığı röportajların akabinde son buldu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.