38 kiloya niyet hayattan ümidini kesti: Memleketi Ordu’da hayata döndü

Ordu’nun Aybastı ilçesinde doğup büyüyen 33 yaşındaki İsmet Gün çalışmak için yıllar evvel Bursa’ya göç etti. 2 yıl evvel Crohn (Kron) hastalığı tanısı koyulan Gün, sıhhatinin bozulması sonucunda hayatının en sıkıntı günlerini geçirirken maddi manevi kayıplara da uğradı. Gördüğü tedaviler sonucunda olumlu cevap alamayarak süratle kilo vermeye devam eden hasta yatağa bağımlı hale geldi. Gün, maddi, manevi, bedenen gücünün tükendiğini hissettiği anda “Öleceksem bari memleketimde öleyim” diyerek Ordu’ya döndü. Tavsiye üzerine Medical Park Ordu Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Fuat Ekiz’le yolları kesişen Gün, doktoru ile yaptığı görüşmede tedavi sürecine sıfırdan başlaması gerektiğini anladı. Doç. Dr. Fuat Ekiz’in tedavisi olumlu sonuçlanan Gün, artık kullandığı birçok ilacı almıyor, kendini daha düzgün ve sağlıklı hissediyor.

“38 kiloya niyet memleketimde ölmek istedim”

Hastalığından ötürü güç günler geçiren İsmet Gün, yaşadığı süreçle ilgili şu bilgileri paylaştı:

“Yaklaşık 3 yıl evvel yakalandığım Crohn hastalığı nedeniyle çok güç günler geçirdim. Tedavi süreci boyunca 20 kilo verdim ve 38 kiloya kadar düştüm. Artık yatağa bağımlı hale geldim. Kendimden umudu kestiğimi hissettiğim anda tüm gücümü toplayarak ailemle helalleştim ve otomobilime binip güç bela memleketim Ordu’ya geldim. Öleceğimden emindim ve bunun memleketimde gerçekleşmesini istedim. Akrabalarımın tavsiyesi üzerine, son bir umutla Medical Park Ordu Hastanesi‘nde Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Fuat Ekiz’e başvurdum, yaşadığım tüm süreci ve artık umudumun kalmadığını anlattım. Fuat hocayla yaptığım görüşme sonrasında kullandığım ilaçların birçoğunu bırakarak, yeni bir tedavi sürecine başladım. Karşımda beni düzgünleştirmeye çalışan bir hekim gördüm. Hem ruhsal hem de fizikî olarak kendimi daha âlâ hissettim. Şu an çok sağlıklı bir biçimde hayatıma devam ediyorum. Denetim günlerim gelsin ve muayene olayım diye günlerimi iple çekiyorum. Artık kendimi fevkalade hissediyor ve ümidimin kesildiği anda kazandığım savaşta yanımda en büyük destekçim olan Doç. Dr. Fuat Ekiz’e teşekkür ediyorum.”

“Tedaviden yarar görerek kilo aldı ve olağan hayatına geri döndü”

Hastasını uyguladığı tedavi protokolüyle yine hayata döndüren Doç. Dr. Fuat Ekiz ise tedavi süreci ile ilgili şunları söyledi:
“İsmet Beyefendi Crohn hastalığı nedeniyle takipte olan fakat klasik tedavilerden yarar görmemiş bir hastaydı. Kendisini değerlendirdikten sonra yeni jenerasyon biyolojik casus dediğimiz ilaçlara başladık. Sıkı takibe aldık. Tedaviden yarar gördü, kilo aldı ve olağan hayatına geri döndü. Şu anda 2 ayda bir Bursa’dan hastanemize takip için geliyor. Hastamıza şifa olmanın memnunluğunu yaşıyoruz. Uyguladığımız tedavinin karşılığında kendisini bu türlü güler yüzlü ve mutlu görmek bizleri de keyifli ediyor.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.